Nadchodzi Nokia Lumia z logo Nokia by Microsoft i systemem Android?

W weekend pojawiła się pierwsza grafika reklamowa nadchodzącego telefonu Nokia by Microsoft. W poprzednim artykule zastanawialiśmy się czy będzie to Nokia Lumia 830 czyli następca modelu Nokia Lumia 820. Teraz pojawił się przeciek sugerujący, że Microsoft planuje również uruchomić linię smartfonów Lumia pracujących pod kontrolą systemu Android.

Nokia by Microsoft

Na tę chwilę nic więcej nie wiadomo. Microsoft posiada w swojej gamie telefonów urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android (AOSP). Są to smartfony z rodziny Nokia X. Czy system ten również znajdzie się w kolejnych urządzeniach Nokia by Microsoft dowiemy się już niebawem.

Nie wiadomo czy produkty spod szyldu Nokia by Microsoft będą wyposażone wyłącznie w system Android czy równolegle będą również produkowane telefony z systemem Windows Phone. Być może doczekamy się pierwszego modelu z dwoma systemami? Chcielibyście zobaczyć system Android w telefonach Nokia Lumia?

Źródło: @evleaks

 • BoGusz Z. Jędras

  nie…

 • Dawid Rozmus

  Nie! Seria Lumia kojarzona jest z systemem Windows Phone a nie z androidem! Mam nadzieje, że dalej będzie widoczna nazwa Nokia na urządzeniach i dalej z systemem WP.

 • niezadowolony

  Myślę, że to by nie było złe rozwiązanie ale powinni zachować pewien schemat. Seria Asha z modyfikowanym Symbianem, Lumia z Windows Phonem i Nokia X z Androidem(ale w pełni tego słowa znaczeniu a nie jakąś marną namiastką, która bardziej odstrasza niż zachęca). W obecnych czasach liczy się wszechstronność i aby dotrzeć do klienta trzeba dostosować się do jego oczekiwań.

 • Artur

  Fajnie by było gdyby ta Nokia posiadała Androida i Windows Phone wtedy nikt by nie miał problemu z wyborem systemu . Moim zdaniem było by to dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę to że oba systemy są najbardziej popularne na rynku