Na kolejną kompilację Windows 10 Mobile będziemy musieli poczekać nieco dłużej

Wczoraj Microsoft zgodnie z obietnicą udostępnił system Windows 10 Mobile w wersji Build 10581. Ilość poprawek w tej wersji nie jest imponująca a błąd związany z brakiem możliwości zmiany domyślnej lokalizacji dla zapisywania nowych plików może zniechęcić testerów do najnowszej mobilnej wersji Windows. Dlaczego Microsoft udostępnił kompilację z tak poważnym błędem?

Z naszych informacji wynika, że miała zostać udostępniona kompilacja z wyższym numerem ale niestety posiadała poważny błąd. W związku z tym, że Microsoft obiecał nową wersję to zdecydował się udostępnić Build 10581, który posiada mniej uciążliwe błędy w tym wspomniany wcześniej błąd z zapisem danych.

Ponadto nasze źródła informują, że w związku ze sporymi błędami w kolejnych kompilacjach będziemy musieli poczekać nieco dłużej na kolejne wersje systemu Windows 10 Mobile. Wygląda na to, że na kolejną aktualizację poczekamy kilka tygodni.

[textblock style=”1″]Lista poprawek oraz znanych błędów w Windows 10 Mobile Build 10581[/textblock]

[textblock style=”1″]Windows 10 Mobile Build 10581 już dostępny w programie Windows Insider[/textblock]

Źródło: Forum

 • „Wygląda na to, że na kolejną aktualizację poczekamy kilka tygodni.” czy oznacza to wstrzymanie sprzedaży Lumii 950 czy też wydadzą nowe Lumie z niedopracowanym softem? W10 Mobile miał być pod koniec września, potem października, potem na początku listopada, jak tak dalej pójdzie to dostaniem go na gwiazdkę a proces aktualizacji będzie trwał do marca

  • Krall

   Lumie mają być pod koniec listopada, wiec myślę ze następny build to będzie po prostu końcowe wydanie.

   • Kolega jest z WP kilka tygodni?

    • Krall

     Od 2011 ale nie rozumiem pytania.

     • ja tym bardziej stwierdzenia kolegi, wystarczy wrócić pamięcią i poznać schematystkę wydawania aktualizacji oraz aktualizacji dla ówczesnych modeli jak tych z 3 letnich

  • xvistak

   Lumie 950,mają system build 10240 TH1 RTM.I z takim numerem zostaną wydane i system jest zoptymalizowany pod te słuchawki,mieli bardzo dużo czasu na dopracowanie th1 i testy.Dzięki „zasłonie dymnej windows insader desktop i mobile”,wszystkie media tylko dookoła tego a nowe lumie,gdziś,ktoś,jakieś tendery fake.Wielka tajemnica dlaczego,bo MS pracował nad optymalizacją pod te słuchawki 240…,a „skopał wygląd”słuchawki bo „wygląd robi się na końcu,niestety widocznie niezdąrzyli na „rozwinięcia disaynerskie”.I tak „masa”kupi jak i marketing zagra…sami niewiedzą z czym te telefony są,byle kafelki się kręciły 😉

 • Chyba zapomnieli też całkiem że nie działa Pogoda na ekranie blokady, błąd ciągnący się od początku insidera…

  • Wolisz to o działającego zarządzania pamięcią? trzeba wybrać:)

   • Krzysiek

    Ja wolę, bo mam l920 i 32GB pamięci bez karty microSD 😛 Zatkało kakao? 😛

    • nie wiem jak ty ale ten otwór mam na co dzień zamknięty 🙂

 • michalR

  dziwne to wszystko. spodziewalbym sie ze kazdy nowy build bedzie zawieral to co poprzedni plus dodatki a MS wypuszcza buildy gdzie sa jakies nowe rzeczy i dzialaja, a czesc starych ktore poprzednio dzialaly w nowych buildach sa zbugowane. czyli tu progres a gdzie indziej regres, tak to moga do usranej smierci eksperymentowac i nigdy nie bedzie builda gdzie dziala wszystko jak nalezy.

  • było by tak gdyby każdy build był dostępny jak aktualizacja oprogramowania ale nie jest to możliwe ze względu na mnogość urządzeń

   • michalR

    to niech zrobia core dla wszystkich urzadzen taki sam a cala obudowe przerabija pod konkretne funkcjonalnosci. wiem, wiem, latwo sie mowi, ale wg mnie tak to powinno dzialac. bo idac takim tokiem rozumowania jak piszesz, to nie ma gwarancji ze szybko powstana kompilacje ktore beda dobrze dzialaly i zapewnialy pelna funkcjonalnosc na wszystkich urzadzeniach. to z kolei doprowadzi do sytuacji ze implementacja W10 Mobile nie bedzie mozgla byc dostarczona dla wszystkich urzadzen w tym samym czasie, i jedni dostana ja wczesniej a inni pozniej. to tak jakby np puscic finalnego desktopowego builda na komputery np Lenovo a na Asusa nie, bo ma inny hardware.

 • Artur Kuraki

  Ja już sobie odpuściłem testowanie. Jak zwykle się nie mogą ogarnąć ,zanim wyjdzie stabilna 10 to potrwa jeszcze z rok. Na kompie tez wróciłem do 8.1 bo wirusy zaczęły często włazić i komp dziwnie spowalniał. Jak tak dalej będą się ślimaczyć to wrócę do mojej N8 na symbianie i znowu wszystko mi będzie działać i ciche godziny i nagrywanie rozmów i wiele więcej.

  • bez twojej ingerencji i dobre woli nic nie zadziała jak powinno

  • Kol1nz

   To, że wirusy ‚często włażą’ to raczej nie jest wina systemu operacyjnego, tylko źle dobranego programu antywirusowego i ‚nawyków’ internauty 😉

 • largi

  Ja powiem tak mi lepiej kompilacja 10572 działa, niż ta 10581 , od aktualizacji 10581 do dzisiaj, telefon po prostu zaczął dostawać zadyszki, i nieznanego powodu, Edge potrafi dostać laga że wcale mi dotyk nie dziala ;/. Chyba wrócę na 8.1 i poczekam na coś nowego.

 • Wiktor

  Czy możecie wysyłać MMS-y w najnowszej kompilacji?
  Zainstalowałem bezpośrednio z WP8.1 na dwóch słuchawkach i na żadnym nie mogę wysłać MMS-a, Oczywiście dane pakietowe włączone. W ustawieniach wiadomości nie widzę nic ciekawego, co mogłoby wyłączyć tą usługę.