MS Outlook z interaktywnymi powiadomieniami dla wszystkich

W zeszłym miesiącu Microsoft udostępnił dużą aktualizację programu Outlook Poczta i Kalendarza w ramach programu Insider, wprowadzającą interaktywne powiadomienia. Dzisiaj funkcje te udostępnione zostały dla stabilnej wersji systemu, zarówno na komputery osobiste jak i telefony.

Poczta programu Outlook wraz z Kalendarzem otrzymały w dniu dzisiejszym aktualizację do wersji 17.7466.411.48.0. Najważniejszą nowością jest wdrożenie interakcji przy obsłudze powiadomień w centrum akcji. O ile wcześniej moglibyśmy jedynie usunąć informację z centrum tak teraz pojawiają się dwie dodatkowe opcje, odpowiadające Szybkim Akcjom ustawionym w programie pocztowym. Dzięki temu możemy np. od razu usuwać lub archiwizować otrzymywane informacje bez potrzeby wchodzenia do klienta pocztowego.

outlook_4

Można by powiedzieć: w końcu, tudzież lepiej późno niż wcale, bo funkcje te, zwiększające interaktywność centrum akcji, miały zadebiutować wraz z systemem w wersji Anniversary Update (RS1). W każdym razie dobrze, że cokolwiek się dzieje, mimo tak wolnego tempa wprowadzania zmian. Brakuje mi nadal szybkiego podglądu treści maila, a porównując powyższe screeny – przeźroczystości w centrum akcji, która bez problemu działa w systemach stacjonarnych.

Warto dodać, co widać zresztą na powyższym zrzucie, że żywe kafelki działają bez jakichkolwiek problemów. Zresztą, na Lumii 950 XL od czasu co najmniej aktualizacji RS1 nie było nigdy z nimi problemów. Sprawdźcie na swoich telefonach czy jeśli występowały u Was problemy z działaniem kafelka to czy w końcu ustąpiły. Dajcie znać w komentarzach jak teraz działa Wam Outlook.