Recenzja drewnianego etui Mozo zebra wood dla telefonu Lumia 950 XL

Mozo to znany producent etui i obudów dla telefonów oraz tabletów różnych firm. W swojej ofercie posiada nie tylko klasyczne produkty wykonane z poliwęglanu, ale również produkty z segmentu premium wykonane z prawdziwej skóry oraz naturalnego drewna. Mozo zawdzięcza swoją popularność dzięki rozpoczęciu współpracy z firmą Microsoft, która zaowocowała stworzeniem gamy produktów, początkowo dla telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL, a następnie dla pozostałych Lumii oraz innych urządzeń takich jak iPhone czy Samsung.

Dla flagowych telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL zostały przygotowane aż trzy linie produktów. Pierwsza z nich to standardowe poliwęglanowe obudowy, które początkowo były dostępne w kilku kolorach. Druga to etui wykonane z prawdziwej skóry, które dostępne są w wersji wymiennych plecków jak i otwieranych futerałów. Ostatnią linią produktów są wymienne plecki wykonane z naturalnego, dębowego drewna (light oak) lub drewna typu zebrano (zebra wood). Warto w tym momencie dodać, że wszystkie wymienne obudowy Mozo zachowują funkcje telefonu takie jak bezprzewodowe ładowanie Qi czy obsługę NFC.

Dwa dni temu dotarło do mnie nowe etui wykonane z drewna zebrano. Posiada charakterystyczne paski i charakteryzuje się trwałością oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Tak wynika z opisów drewna jakie udało mi się znaleźć w sieci, ale żeby to ocenić będę potrzebował jednak nieco więcej czasu tym bardziej, że zakładam dodatkowe etui, które chroni plecki Mozo.

Etui Mozo w oryginalnym opakowaniu

Moje pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Odcień drewna różni się nieco od tego co możemy znaleźć na zdjęciach producenta. Podobnie jest w przypadku skórzanych etui, dlatego nie należy do końca sugerować się zdjęciami na stronie Mozo ponieważ są to jedynie poglądowe zdjęcia a odcień w przypadku naturalnych materiałów może być różny. Nasi stali czytelnicy z pewnością zauważyli, że korzystam również z etui wykonanego z brązowej skóry, które także posiada nieco inny odcień niż na zdjęciach producenta.

Plecki Mozo w wersji drewnianej i skórzanej

Boki drewnianego etui są wykonane z czarnego poliwęglanu, który w dotyku sprawia wrażenie lekko gumowego. Ten sam materiał znajdziemy wokół ramki aparatu. Całość według mnie wygląda znakomicie i z pewnością entuzjaści naturalnych materiałów, w tym wypadku drewna, będą zadowoleni. Być może zbyt długo nosiłem skórzane etui i dlatego uważam, że drewniane etui wygląda jeszcze lepiej.

Drewniane etui Mozo z telefonem Lumia 950 XL

Miałem pewne obawy co do wykończenia drewnianego etui na obrzeżach. Drewno to jednak nie skóra, którą możemy znacznie łatwiej uformować. Przyjrzałem się dokładnie precyzji wykonania i muszę przyznać, że firma Mozo stanęła na wysokości zadania. Nie udało mi się znaleźć żadnego niedociągnięcia. Drewno doskonale przylega do lekko zaokrąglonego na brzegach etui. Z przyjemnością przyznaję drewnianemu etui najwyższą notę za aspekty wizualne.

Czarne obramowanie doskonale komponuje się z jasnym drewnem

Największą wadą drewnianych plecków jest ich dostępność w polskich sklepach oraz cena. Niestety pomimo tego, że etui jest dostępne od dawna to w dalszym ciągu nie pojawiło się w żadnym polskim sklepie. Na tę chwilę zainteresowanych muszę odesłać bezpośrednio do oficjalnego sklepu Mozo, gdzie za opisywane etui będziecie musieli zapłacić około 210 zł (49,50€). Poniżej podaję odnośniki do obu drewnianych wersji dla Lumii 950 XL:

Zachęcam również do przejrzenia pełnej oferty sklepu, w której znajdziecie produkty dla takich telefonów jak np. Lumia 550, 640, 650, 830 czy 1520.

Na początku wspomniałem, że chronię plecki Mozo za pomocą dodatkowego etui. Jest to silikonowe, przezroczyste i elastyczne etui o nazwie Orzly Fusion, które oprócz ochrony etui Mozo oferuje również zabezpieczenie dla przedniego obrzeża telefonu, które jest podatne na obicia (widoczne na poniższych zdjęciach). Zapraszam do obejrzenia pozostałych zdjęć. Kliknięcie spowoduje wyświetlenie zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

Czy korzystacie już z etui firmy Mozo czy dopiero zamierzacie kupić? Dajcie znać, które etui przypadło Wam najbardziej do gustu. Zachęcam również do dzielenia się zdjęciami i opiniami odnośnie używanych przez Was etui.