Możliwości konfiguracji obrazu systemu Windows 10 Mobile przez operatorów

Operatorzy sieci komórkowych decydując się na zakup sporej ilości telefonów otrzymują również prawo do zmian w systemie. W ten sposób otrzymujemy telefony z systemem zmodyfikowanym przez operatora. Z reguły nie są to spore zmiany takie jak dodatkowe tapety, kolory akcentów lub dostępność innych opcji w systemie czy pełna kontrola nad udostępnianiem aktualizacji. Dotarliśmy do wewnętrznej tabeli Microsoft, w której znajdują się możliwości konfiguracji obrazu systemu Windows 10 Mobile Insider Preview przez operatorów (OEM). Poniżej znajduje się najnowsza lista ale należy pamiętać, że poniższe dane mogą ulec zmianie wraz z dalszym rozwojem systemu.

Nowe modyfikacje, które pojawiły się w systemach Windows Phone 8.1 Update 1 oraz Windows Phone 8.1 Update 2 mogą być nieuwzględnione na poniższej liście. Nie oznacza to, że te modyfikacje nie będę wspierane w systemie Windows 10 Mobile.

Wpis Supported oznacza, że funkcja jest już dostępna lub pojawi się w przyszłych kompilacjach systemu. Deprecated to funkcja, która została usunięta lub jest już przestarzała. TBD w tym wypadku może oznaczać, że Microsoft dopiero rozważa dodanie modyfikacji.

1

2

3

4

5

6

7

Na drugim zrzucie widać wpis Map data on SD card and map preload co oznacza, że w kolejnych kompilacjach systemu będziemy mogli zapisywać mapy na kartę pamięci. Z wykazu wynika również, że losy żywego kafelka Sklepu (Store live tile) nie są do końca przesądzone. Jak znajdziecie inne ciekawe opcje to podzielcie się nimi w komentarzu poniżej.

Źródło: Forum