Poznajcie przeglądarkę internetową Monument Browser dla Windows 10 Mobile i PC

Deweloperzy nie rozpieszczają nas jeżeli chodzi o przeglądarki internetowe dostępne w Sklepie Windows. Domyślną przeglądarką w systemie Windows 10 Mobile jest Microsoft Edge, który budzi skrajne emocje wśród naszych czytelników. Dzisiaj chciałbym zaprezentować alternatywę, która umknęła naszej uwadze. Poznajcie Monument Browser.

Monument Browser

Po kilkunastu minutach przeglądania różnych stron internetowych jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Aplikacja poprawnie wyświetla odwiedzane witryny a przy okazji robi to bardzo szybko. Za pomocą ustawień możemy wyłączyć reklamy, zmienić kolor motywu, pobierać pliki w tle czy przełączyć się w tryb dla komputerów.

Monument Browser

Co ciekawe przeglądarka posiada również przeglądanie stron w trybie PiP (Picture in Picture). Dzięki tej funkcji możemy wyświetlić kilka okien i przeglądać w nich różne strony internetowe.

Kolejną zaletą aplikacji są częste aktualizacje. Przeglądarka otrzymała aż trzy aktualizacji w ciągu kilku ostatnich dniach. Stale są wprowadzane nowe funkcje i według mnie przeglądarka ma ogromny potencjał.

Producent udostępnił aplikację bezpłatnie więc nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawdzić czy przeglądarka będzie nam odpowiadać. Istnieje możliwość wykupienia wersji Pro w cenie 6,50 zł ale niestety nie doszukałem się informacji czym się różni od wersji podstawowej. Być może jest to wyłącznie forma dotacji dla autora aplikacji.

Jeżeli zdecydujecie się sprawdzić przeglądarkę Monument Browser to koniecznie podzielcie się Waszymi wrażeniami. Aplikację możecie pobrać zarówno dla telefonów jak i komputerów z systemem Windows 10.

Pobierz Monument Browser

Dziękuję Tomasz za informację!