Moje ING mobile już dostępne dla telefonów Windows 10 Mobile

Dzisiaj rano otrzymałem wiadomość z banku, że nowa aplikacja Moje ING mobile jest już dostępna dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Natychmiast sprawdziłem sklep i bez problemu pobrałem najnowszą aplikację do bankowości mobilnej. Już teraz możecie pobrać i sprawdzić jak funkcjonuje najnowsza odsłona aplikacji ING na Waszych telefonach.

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji będziemy musieli ją aktywować. Jeżeli wcześniej korzystaliśmy z aplikacji INGMobile to proces aktywacji znacząco się skróci ponieważ będziemy mogli się zalogować korzystając z dotychczasowego kodu PIN. Użytkownicy, którzy po raz pierwszy będą korzystać z aplikacji ING na telefonie będą musieli utworzyć kod PIN aby w pełni wykorzystać możliwości bankowości mobilnej.

Aktywacja Moje ING mobile

Po udanej aktywacji możemy rozpocząć korzystanie z aplikacji. Jeżeli korzystacie na co dzień z bankowości internetowej to interfejs nowej aplikacji nie będzie dla Was zaskoczeniem. Jest to niemalże kopia tego co możemy znaleźć po zalogowaniu na stronie internetowej banku. Na ekranie startowym zobaczycie charakterystyczne okręgi, które przedstawiają Wasze konta, oszczędności, karty, fundusze oraz ubezpieczenia.

Moje ING mobile

Przewijając ekran w dół ujrzycie dodatkowe informacje takie jak nasze miesięczne wydatki, ustawienia BLIK, paragony, roczne wydatki oraz dodatkowe informacje o sposobach mobilnych płatności. Kliknięcie w menu widoczne w prawym górnym rogu spowoduje otwarcie ustawień.

Ustawienia Moje ING mobile

Moje ING mobile sprawdziłem na telefonie Lumia 950 XL i jak na pierwszą wersję aplikacja funkcjonuje całkiem sprawnie. Wszystkie funkcje działają poprawnie a dodatkowo możemy ustawić podgląd stanu dla wybranego konta w wartości pieniężnej jak i procentowej. Niestety w obecnej wersji aplikacja nie posiada dynamicznego kafelka.

Moim zdaniem warto było czekać. Nie jest idealnie ale pamiętajmy, że jest to pierwsza wersja aplikacji (1.0.138.0) i z pewnością w kolejnych aktualizacjach aplikacja zostanie zoptymalizowana, dzięki czemu będzie się szybciej uruchamiać oraz interfejs użytkownika będzie płynniej reagował na nasze polecenia.

Warto również dodać, że nowa aplikacja Moje ING mobile nie zastępuje dotychczasowej aplikacji INGMobile. Możecie zainstalować i korzystać z obu aplikacji na Waszych telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Użytkownicy telefonów z systemem Windows Phone 8.1 mogą korzystać wyłącznie z aplikacji INGMobile.

Zachęcam wszystkich do zainstalowania nowej wersji aplikacji Moje ING mobile oraz do dzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach poniżej. Nie zapomnijcie również ocenić aplikacji w sklepie ponieważ Wasze oceny mogą ulepszyć aplikację.

Pobierz bezpłatnie aplikację Moje ING Mobile dla Windows 10 Mobile

Kod QR