Mini recenzja: Gra Death Worm dla telefonów Windows Phone 8

Od kilku dni w sklepie Windows Phone dostępna jest gra Death Worm. Przyznam szczerze, że początkowo nie zwróciłem uwagi na ten tytuł przygotowany przez PlayCreek. Zainteresował mnie jednak fakt, że gra jest bardzo popularna na innych platformach takich jak Android czy iOS. Postanowiłem sprawdzić czy gra jest warta swojej ceny.

Death Worm Windows Phone

Pierwszym krokiem po włączeniu Death Worm jest ustawienie naszego imienia. Następnie z dostępnego menu możemy rozpocząć grę, zmienić opcje, zobaczyć listę wyników oraz nasze osiągnięcia. Jak wygląda rozgrywka?

W zasadzie obejrzenie powyższego filmu mogłoby zakończyć recenzję gry. Niestety robak śmierci nie jest dostępny w wersji demo więc postaram się opisać moje odczucia. Dodam, że nie miałem okazji zagrać w grę na innych platformach więc nie mam żadnego porównania.

Grę obsługujemy dwoma palcami. Jeden posłuży nam do sterowania robalem a drugi do korzystania z dodatkowych mocy oraz powiększania lub zmniejszania pola widzenia. Dodatkowym plusem jest możliwość zamiany wskaźników – opcja przydatna dla osób leworęcznych.

Death Worm - rodzaje gry

W Death Worm możemy rozpocząć nową kampanię, przetrwanie oraz zagrać w jedną z trzech mini gier. Kampania składa się z aż 60 poziomów, na których będziemy musieli zabijać coraz więcej ludzi. Różnorodność lokalizacji oraz nowe obiekty do zniszczeń urozmaicą nam przechodzenie kolejnych etapów. Energia naszego stwora odnawia się po przejściu każdego zadania, których może być nawet kilkanaście w ramach jednego poziomu. Nasze postępy w tym trybie są automatycznie zapisywane i po ponownym włączeniu gry rozpoczynamy w momencie, w którym ostatnio skończyliśmy. Tryb survival polega na zdobyciu jak największej liczby punktów w trakcie jednego życia robaka. Po skończeniu energii gra kończy się. Świetną alternatywą dla trybu przetrwania są mini gry, dzięki którym możemy podszkolić nasze umiejętności sterowania robakiem śmierci.

Death Worm - mini gra Super Dash

Pierwszą z trzech mini gier jest Super Dash. W tej grze musimy omijać kamienie oraz zjadać zwierzęta oraz ludzi. Sterowanie jest odmienne od tego co znajdziemy w grze. Przytrzymanie palca na ekranie powoduje wzbicie się robaka do góry. W momencie puszczenia palca robak schodzi w dół. Im dalej dobrniemy tym lepszy wynik osiągniemy.

Death Worm - mini gra Air Defence

Druga mini gra nazywa się Air Defence. Naszym zadaniem jest podbijanie drewnianych skrzynek w taki sposób aby za ich pomocą strącać przelatujące samoloty i helikoptery. Po skończeniu energii rozgrywka kończy się.

Death Worm - mini gra Countdown

Ostatnia mini gra to czasówka. Naszym celem w Countdown jest zjadanie podziemnych jaszczurek na czas. Po zjedzeniu każdej mamy 10 sekund na zjedzenie następnej i tak w kółko. Jeżeli nie zdążymy dotrzeć do następnej jaszczurki to gra kończy się.

Zarówno oprawa graficzna jak i dźwięk nie są najmocniejszą stroną Death Worm. Należy jednak zaznaczyć, że nie zauważyłem żadnych spowolnień lub przycięć w trakcie gry. W sklepie Windows Phone dostępny jest zaledwie jeden komentarz, z którego możemy dowiedzieć się, że gra potrzebuje kilku ulepszeń, więcej poziomów oraz, że działa płynniej na telefonie iPhone. Niestety autor komentarza nie doprecyzował o jakie ulepszenia chodzi.

Po tym niezbyt zachęcającym wstępie przejdźmy do tego co w grze najważniejsze. Chodzi o grywalność, która w tym przypadku jest na bardzo wysokim poziomie. Zjadanie kolejnych ludzi, niszczenie opancerzonych pojazdów oraz strącanie helikopterów daje niesamowicie wielką frajdę. Dodając do tego możliwość ulepszania naszego robaka, gra zyskuje jeszcze więcej w moich oczach. Nasz robal może zostać wydłużony, powiększony, przyspieszony oraz dozbrojony. To wszystko sprawia, że zostajemy wciągnięci do podziemnej rozgrywki na długie godziny.

Ciężko odpowiedzieć na pytanie czy gra jest warta swojej ceny. Za żarłocznego robaka będziemy musieli zapłacić w sklepie aż 6,99zł. Cena ta może odstraszyć wiele osób tym bardziej, że wiele hitów takich jak np. Angry Birds możemy kupić już w cenie 3,69zł nie wspominając o bezpłatnych tytułach i promocjach.

Mimo wszystko polecam grę i uważam, że jest warta swej ceny. Mnie wciągnęła podobnie jak wielu użytkowników telefonów z systemem Android oraz iOS. Zdecydowanych zapraszam na zakupy do sklepu Windows Phone. Gra jest kompatybilna tylko ze smartfonami Windows Phone 8.

Pobierz grę [label style=”1″]Death Worm[/label] ze sklepu Windows Phone

Death Worm - sklep Windows PhoneKod QR - Death Worm

Aplikacja została przetestowana na telefonach Nokia Lumia Windows Phone

Źródło: opracowanie własne