• Microsoft
  • Komentarze: 1

Microsoft zwiększa bezpłatną przestrzeń dyskową w chmurze OneDrive

Microsoft wychodzi na przeciw użytkownikom telefonów iPhone z systemem iOS 8 i zwiększa ilość bezpłatnej przestrzeni do 30GB. Tym samym posiadacze urządzeń z systemem Windows, Windows Phone oraz Android również mogą skorzystać i powiększyć darmową przestrzeń dyskową o kolejne GB. Wystarczy wykonać jedną prostą czynność aby cieszyć się dodatkowymi 15GB.

OneDrive 30GB bezpłatnej przestrzeni

Aby zwiększyć bezpłatną przestrzeń dyskową wystarczy w telefonie włączyć automatyczne przekazywanie zdjęć do chmury. W ten sposób nasza bezpłatna przestrzeń dyskowa zostanie automatycznie powiększona o kolejne 15GB. Jeżeli już wcześniej korzystaliście z automatycznego przesyłania to ilość miejsca wzrośnie z 3GB do 15GB czyli o 12GB.

Aby włączyć automatyczne przekazywanie zdjęć i filmów na telefonach z systemem Windows Phone należy kolejno przejść do: menu > ustawienia > aplikacje > zdjęcia + aparat > OneDrive i włączyć odpowiednie opcje.

Warto dodać, że oferta jest ograniczona czasowo więc jeżeli jeszcze nie zdążyliście włączyć automatycznego przekazywania zdjęć i filmów to koniecznie zróbcie to jak najszybciej. OneDrive dla iOS możecie pobrać z iTunes, dla Androida ze Sklepu Google Play a dla Windows z tej strony.

W ostatnim czasie Microsoft zwiększył również limit wysyłanego pliku do 10GB. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule.

Pobierz OneDrive na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

Źródło: The OneDrive Blog