Microsoft zmieni wersję RTM aktualizacji Windows 10 Redstone 4

Microsoft planował udostępnić aktualizację systemu Windows 10 Redstone 4 w miniony wtorek. Niestety wiosenna aktualizacja została wstrzymana w ostatnim momencie i według najnowszych informacji gigant z Redmond zmieni kompilację RTM, która trafi do użytkowników jak i do producentów sprzętu.

Windows 10 Build 17133 to nieaktualny kandydat do wersji RTM. Microsoft podjął decyzję o zmianie kompilacji a to oznacza, że aktualizacja trafi do użytkowników dopiero za jakiś czas. W pierwszej kolejności zostanie sprawdzona przez uczestników programu Windows Insider. Dopiero później trafi do bezpiecznego kręgu Release Preview, aby koniec końców pojawić się u wszystkich użytkowników z oficjalną wersją systemu.

Na ten moment nie wiadomo dokładnie jaka kompilacja zostanie oficjalnie udostępniona, ale w wewnętrznych testach pojawiła się już wersja z numerem Build 17134 i to najprawdopodobniej ona zostanie udostępniona jako oficjalna aktualizacja Spring Creators Update. Jeżeli postanowiliście wgrać kompilację o numerze Build 17133 i Wasz komputer działa prawidłowo to nie ma powodów do przywracania poprzedniej wersji systemu. Jak tylko pojawi się nowa wersja systemu to Wasze komputery zostaną automatycznie do niej zaktualizowane.

Korzystam z wersji Build 17133 i nie zauważyłem żadnych problemów. Jeżeli również chcecie zaryzykować i wgrać nieaktualnego kandydata do wiosennej aktualizacji Windows 10 to możecie skorzystać z naszych wskazówek. Jeżeli jednak wolicie poczekać na oficjalną aktualizację to musicie się uzbroić w cierpliwość.

Źródło: WindowsCentral