Microsoft zmieni nazwę systemu Windows Phone na Windows

W zeszły piątek pisałem o tym, że Microsoft usunie logo Nokia z telefonów i zastąpi je nazwą swojej firmy. Teraz pojawiają się nowe informacje, z których wynika, że system Windows Phone zmieni swoją nazwę. Słowo Phone zostanie usunięte i zostanie sam Windows. Będzie to kolejny krok związany z unifikacją systemów Windows znajdujących w komputerach, tabletach oraz telefonach komórkowych.

My Go GoPhone GF47W

Powyższe zdjęcia przedstawiają najnowszy telefon My Go GoFone GF47W z systemem Windows Phone 8.1. Na tylnej obudowie znajduje się jedynie napis Windows pozbawiony drugiego członu jakim jest Phone. To może oznaczać, że już niebawem wszystkie nowe telefony z tym systemem operacyjnym będą posiadały sam napis Windows. Kolejnym przykładem może być smartfon HTC One (M8) for Windows, który również nie posiada w nazwie słowa Phone.

Nie wiadomo kiedy dokładnie ma nastąpić zmiana nazwy ale najwidoczniej jest już w trakcie. Uważacie, że Microsoft stawia dobry krok usuwając z nazwy systemu słowo Phone? Koniecznie dajcie znać co o tym myślicie w komentarzach poniżej.

Źródło: NeoWin