Microsoft zintegruje klawiaturę Word Flow z popularną aplikacją SwiftKey

Klaiwatura SwiftKey to bardzo popularna aplikacja, z której korzystają posiadacze telefonów z systemem Android oraz iOS. Dzisiaj producent poinformował, że rozpoczyna kolejny rozdział swojej podróży ale tym razem z firmą Microsoft. Co to oznacza dla użytkowników systemu Android, iOS oraz Windows 10 Mobile?

Obecni użytkownicy aplikacji SwiftKey na urządzeniach Android oraz iOS mogą spać spokojnie. Aplikacja będzie w dalszym ciągu rozwijana dla tych systemów. Na połączeniu obu firm skorzystać mogą użytkownicy telefonów z systemem Windows 10 Mobile bowiem Microsoft planuje zintegrować swoją klawiaturę Word Flow razem z klawiaturą SwiftKey. Na tę chwilę nie podano żadnych dodatkowych informacji ale może to oznaczać, że już za kilka miesięcy pojawi się spora aktualizacja klawiatury, która znacząco usprawni jej działanie.

Warto również dodać, że obecnie klawiatura SwiftKey jest używana przez ponad 300 milionów urządzeń z systemami Android oraz iOS. Microsoft zdecydował się na zakup SwiftKey między innymi ze względu na dobrze rozwinięty system podpowiedzi w klawiaturze, który realizowany jest na bazie mocno rozwiniętej sztucznej inteligencji.

Źródło: Microsoft, SwiftKey