Microsoft zgłosił patent związany z nowym trybem pracy telefonu

Zgłoszony przez Microsoft patent związany z nowym trybem pracy telefonu został przyznany. Być może nasze telefony już w niedługim czasie otrzymają nowy tryb pracy, który w języku angielskim brzmi „Inconspicuous Mode”. Możemy to przetłumaczyć jako tryb niepozorny lub jako tryb skromny.

Tryb niepozorny lub tryb skromny telefonu

Obecnie telefony z systemem Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1 możemy wyciszać ręcznie. Czym w takim razie będzie się odróżniał nowy tryb? Jego największą zaletą ma być to, że będzie się włączał automatycznie. W ten sposób takie funkcje jak ilość informacji na ekranie podglądu, dźwięki powiadomień czy jasność wyświetlacza zostaną automatycznie dopasowane.

W patencie możemy przeczytać, że aktywacja trybu mogłaby odbywać się ze względu na naszą lokalizację czy poziom hałasu. Oczywiście tryb skromny będziemy mogli również włączać manualnie kiedy będzie tego wymagać sytuacja.

Źródło: Windows Central

 • Guest

  Supcio.

 • pionner

  „Obecnie telefony z systemem Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1 możemy wyciszać ręcznie.” Emm… Jeśli masz ustawiony polski, to tak. Jeśli ustawiłęś angielski i włączyłeś Cortanę, to ona ma coś takiego jak Quiet Hours 🙂

  • Quiet Hours pozwoli ustawić godziny, w których nie chcemy żeby nam przeszkadzano jednak nowy tryb skromny ma mieć znacznie większe możliwości.

 • fred

  Może ciche godziny?

 • Adam Fierek

  Na Androidzie były aplikacje, które na podstawie godzin i lokalizacji wykonywały różne czynności, między innymi wyciszanie / zmiana dzwonka. Troche kiepska innowacja.

 • Mateusz Izdebski

  Wyszła juz Lumia Denim na l630 z Play