Microsoft zaprezentuje funkcje systemu Windows 10 dla telefonów w styczniu

Microsoft planuje szczegółowo zaprezentować funkcje systemu Windows 10 w styczniu przyszłego roku. Dotyczyć to będzie zarówno wersji dla komputerów stacjonarnych, tabletów oraz smartfonów. Co prawda Microsoft będzie dostępny na konferencji Consumer Electronics Show ale prezentacja systemu odbędzie się na innym spotkaniu, które będzie miało miejsce dopiero pod koniec stycznia.

Microsoft będzie miał sporo funkcji do omówienia, w tym niedawno poznana funkcja Continuum. Ze spotkania dowiemy się również sporo na temat systemu Windows 10 dla telefonów komórkowych oraz tabletów. Więcej szczegółów z pewnością poznamy dopiero bliżej styczniowej prezentacji.

W dalszym ciągu nie wiadomo kiedy system Windows 10 w wersji Preview for Developers zostanie udostępniony. Być może stanie się to podczas targów Mobile World Congress 2015, które odbędą się w marcu przyszłego roku.

Źródło: The Verge

 • fred

  Miło.

 • largi

  Fajnie to by było jakby W10 już w tel był 😉

 • fred

  Czyli gdy udostępnia 10 to juz nie będzie kolejnej aktualizacji w dalszej kolejnościalfabetycznej począwszy od literki E po Denim?

  • Zależy kiedy W10 trafi do telefonów w wersji użytkowe. Pewnie Microsoft zapowie premierę systemu na jesień 2015. Wtedy pewnie jakaś aktualizacja trafi do telefonów latem, bo pewnie koło maja wypuszczą jakiś model flagowy, a znając ich podejście, model ten będzie mieć jakąś nową aktualizację. Chyba, że wypuszczą wcześniej W10 na telefony jak na komputery i pierwsze modele z tym systemem trafią do sprzedaży już latem przyszłego roku, wtedy aktualizacji większych już bym się nie spodziewał

  • A dlaczego nie? System otrzyma duży przeskok w numeracji ale to nie znaczy, że kolejna wersja oprogramowania też takowy otrzyma. Według mnie będzie to kolejna litera alfabetu czyli wspomniana przez Ciebie litera E.

 • KaTrzy

  Szkoda tylko, że Cortany dla PL dalej pewnie nie będzie ;/

  • Podejrzewam, że w przyszłym roku udostępnią Cortanę dla Polski ale raczej będzie to koniec roku.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Oby zaprezentowali jakąś bombę, bo jak na razie WP8.1 nie zachęca zbytnio.