Microsoft zaprezentował rewolucyjne okulary Microsoft HoloLens

Podczas wczorajszej konferencji Windows 10: The Next Chapter zostały zaprezentowane rewolucyjne okulary Microsoft HoloLens. Nie są to zwykłe okulary a rozbudowane urządzenie zakładane na głowę, które według Microsoftu będzie kolejnym osobistym komputerem. Dzięki HoloLens użytkownik nie jest przywiązany do monitora a swoje codzienne obowiązki oraz rozrywkę może zabrać ze sobą do biura czy salonu. W dużym skrócie okulary wyświetlają hologramy, z którymi możemy wchodzić w interakcję.

Okulary Microsoft HoloLens

Okulary Microsoft HoloLens oprócz podstawowej funkcjonalności jaką jest wyświetlanie hologramów posiadają również zestaw czujników oraz wbudowane głośniki. Dzięki temu użytkownik może nie tylko oglądać i słuchać ale również wchodzić w interakcję z hologramami. Dzięki naszym dłoniom będziemy mogli obsługiwać przeróżne aplikacje takie jak Skype, Sklep Windows, Internet Explorer, Muzyka i wiele więcej. Ponadto HoloLens pozwoli na efektywne projektowanie modeli oraz pomoże przeprowadzać interaktywne, szkoleniowe zabiegi u pacjentów. W zasadzie możliwości okularów Microsoft HoloLens są nieograniczone ponieważ ich wykorzystanie w dużej mierze zależy od naszej wyobraźni.

Zapraszam do obejrzenia filmów promocyjnych, z których dowiecie się o wszystkich możliwościach jakie oferują najnowsze okulary Microsoftu.

Według zapowiedzi okulary Microsoft HoloLens trafią na półki sklepowe wraz z oficjalną premierą systemu Windows 10. Microsoft będzie nas informował na bieżąco o dalszym rozwoju soczewek na kolejnych konferencjach jak np. Microsoft Build 2015, która rozpoczyna się 29 kwietnia. Tymczasem zapraszam na oficjalną stronę dotyczącą Microsoft HoloLens.

Zachęcam do podzielenia się Waszymi wrażeniami w komentarzach poniżej!