Microsoft zaprezentował oficjalnie system Windows Phone 8.1

Dzisiaj w trakcie konferencji BUILD 2014 Microsoft zaprezentował najnowszą wersję systemu Windows Phone oznaczoną numerkiem 8.1. Zdecydowaną większość nowości jakie poznaliśmy wcześniej zostały potwierdzone przez giganta z Redmond. Microsoft zaprezentował wiele nowości takich jak centrum akcji, możliwość ustawienia tła na kafelkach ekranu startowego, nową wersję przeglądarki Internet Explorer 11 jak również spersonalizowany asystent głosowy Cortana.

Prezentowany na powyższym filmie telefon Nokia Lumia 630 posiada wgrany system Windows Phone 8.1. Portal WPCentral dokładnie przyjrzał się wielu nowościom i usprawnieniom jakie pojawiły się w najnowszej odsłonie systemu Windows Phone. Z filmu dowiemy się jak wygląda tło kafelek ekranu startowego, jak działa centrum akcji z powiadomieniami oraz ustawianymi przez użytkownika skrótami do najczęściej używanych funkcji, ustawienia powiadomień dla poszczególnych aplikacji, możliwość dodania kolejnej kolumny kafelek i wiele więcej. Poniżej zamieszczam więcej filmów z nowościami z systemu Windows Phone 8.1.

Centrum akcji

 

Asystent głosowy Cortana

 

Niezależne sterowanie głośnością

 

Nowa klawiatura typu Swype

 

Internet Explorer 11

 

Nowa aplikacja do podcastów

 

Nowa aplikacja aparatu

Windows Phone 8.1 będzie fabrycznie znajdował się nowych telefonach, które pojawią się pod koniec kwietnia oraz w maju. Oficjalna aktualizacja (OTA) dla wszystkich użytkowników rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy.

Źródło: WPCentral