Microsoft zakończył sprzedaż opaski Band 2 i w tym roku nie udostępni nowszej generacji

Jeżeli przymierzaliście się do zakupu opaski Microsoft Band 2 to niestety mam dla Was przykrą wiadomość. Microsoft wyprzedał wszystkie zapasy opaski i w związku z tym nie jest ona już dostępna na stronach internetowych sklepów Microsoft Store. Portalowi ZDNet udało się otrzymać oficjalną informację w tej sprawie od rzecznika prasowego Microsoft.

We have sold through our existing Band 2 inventory and have no plans to release another Band device this year. We remain committed to supporting our Microsoft Band 2 customers through Microsoft Stores and our customer support channels and will continue to invest in the Microsoft Health platform, which is open to all hardware and apps partners across Windows, iOS, and Android devices.

Wyprzedaliśmy całe zapasy opaski Band 2 i nie mamy planów udostępnienia kolejnej opaski w tym roku. W dalszym ciągu będziemy wspierać klientów opaski Microsoft Band 2 za pomocą sklepów Microsoft Store oraz za pomocą kanałów pomocy i będziemy kontynuować inwestycje w platformę Microsoft Health, która jest otwarta dla wszystkich partnerów sprzętu i aplikacji na wszystkich urządzeniach Windows, iOS oraz Android.

Pogrubioną czcionką zaznaczyłem fragment, który może oznaczać, że mimo wszystko nie jest to koniec naszej przygody z opaskami fitness firmy Microsoft. W poprzednich komunikatach korporacja z Redmond nie informowała o końcu sprzedaży oraz dalszych planach. Tym razem wiemy na pewno, że w tym roku nie pojawi się kolejna generacji opaski jednak Microsoft nie odniósł się do przyszłorocznych planów. Być może w przyszłym roku zobaczymy nową odsłonę opaski Microsoft Band? Jak uważacie?

Dziękuję RDF3 za informację!