Microsoft zakończył sprzedaż opaski Band 2 i w tym roku nie udostępni nowszej generacji

Jeżeli przymierzaliście się do zakupu opaski Microsoft Band 2 to niestety mam dla Was przykrą wiadomość. Microsoft wyprzedał wszystkie zapasy opaski i w związku z tym nie jest ona już dostępna na stronach internetowych sklepów Microsoft Store. Portalowi ZDNet udało się otrzymać oficjalną informację w tej sprawie od rzecznika prasowego Microsoft.

We have sold through our existing Band 2 inventory and have no plans to release another Band device this year. We remain committed to supporting our Microsoft Band 2 customers through Microsoft Stores and our customer support channels and will continue to invest in the Microsoft Health platform, which is open to all hardware and apps partners across Windows, iOS, and Android devices.

Wyprzedaliśmy całe zapasy opaski Band 2 i nie mamy planów udostępnienia kolejnej opaski w tym roku. W dalszym ciągu będziemy wspierać klientów opaski Microsoft Band 2 za pomocą sklepów Microsoft Store oraz za pomocą kanałów pomocy i będziemy kontynuować inwestycje w platformę Microsoft Health, która jest otwarta dla wszystkich partnerów sprzętu i aplikacji na wszystkich urządzeniach Windows, iOS oraz Android.

Pogrubioną czcionką zaznaczyłem fragment, który może oznaczać, że mimo wszystko nie jest to koniec naszej przygody z opaskami fitness firmy Microsoft. W poprzednich komunikatach korporacja z Redmond nie informowała o końcu sprzedaży oraz dalszych planach. Tym razem wiemy na pewno, że w tym roku nie pojawi się kolejna generacji opaski jednak Microsoft nie odniósł się do przyszłorocznych planów. Być może w przyszłym roku zobaczymy nową odsłonę opaski Microsoft Band? Jak uważacie?

Dziękuję RDF3 za informację!

 • Surface Band?

 • wania

  Czyli dalszy ciąg „zwijania interesu” mobilnego przez M$…

  • Dalsze inwestycje w usługę Microsoft Health to zwijanie interesu? Jeżeli jednak odnosisz się wyłącznie do opasek to ich los również nie jest przesądzony.

   • Michał, w Zdrowie i fitness (czy jak tam się ta aplikacja i usługa nazywała) też inwestowali. A jak się to skończyło wszyscy wiemy.

    • Nic nie jest już pewne w dzisiejszych czasach jednak mam nadzieję, że pojawi się kolejna generacja opasek. Korzystałem zarówno z pierwszej jak i z drugiej wersji. Postęp między jedynką a dwójką był ogromny i gdyby taki sami przeskok był pomiędzy dwójką a kolejną edycją opaski to byłoby na co czekać.

 • Simon Pater

  I pomyśleć, ze chwilowo miałem nawet zamiar to kupić:) dobrze, ze mi się odwidziało i zostałem z Garminem:)

 • Simon Pater

  Czy działa wam email, bo mi padł hotmail i gmail. Nie da się odświeżyć wiadomości. Błąd wyskakuje. Dzieki za pomoc

  • Działa Outlook oraz gmail. Sprawdzone na dwóch telefonach.

   • Simon Pater

    Masz Jakis pomysl co zrobić?!

    • Jaki błąd wyskakuje? Może coś z netem u Ciebie, skoro dwa konta różnych dostawców nie działają?

     • Simon Pater

      Probuje właśnie odistalowac i zainstalować konta z powrotem dam znać czy się udalo

     • Simon Pater

      Udało się:) nie wiem co to było:/
      Najważniejsze ze już działa… Jakis błąd wyskakiwal kod jakiś ale już jest fine.

     • Więc skoro nikt więcej nie zgłasza problemu, to pewnie coś było nie tak z Twoim dostępem do sieci. Na przyszłość warto wklejać kod błędu – wiele można z niego wywnioskować.

     • Simon Pater

      Ok bede pamiętać:) ważne ze już działa

     • KrzysztofJS

      Migracja kont, u mnie dopiero dziś znikły zdjęcia z kontaktów. zmienili też stronę z kontaktami.

 • Chomiq

  Dalszy ciąg „poczekajcie do końca 2017 roku, wtedy wam damy super sprzęt”. Przypomnijcie sobie jak było z Lumiami. „Mamy za dużo modeli, trzeba to okroić” „Po jednym modelu w każdym segmencie”, teraz „Skupiamy się tylko na flagowcach Surface”, tylko czekać aż będzie „Koncentrujemy się na systemie” aż do „Skupiamy się na dostarczeniu usługi dla platform”. Przedsmak tego mamy już teraz w bajkach o „rynku tabletów dla W10M”. Ktoś może policzyć te tablety działające na W10M? Band też miał być taki zajebisty i co? Rozumiem, że będą robić wersję dla korporacji, bo przecież to ich główny target teraz. Może HP wypuści w tym roku jakiś korporacyjny fotel z W10M?

 • tridlle

  Kupiłem Garmina i jestem zadowolony. Działa super. oczywiście nie z windowsem

 • RDF3

  Oni mieli wielkie plany z Health. To miała być platforma, z której korzystają inni producenci, ale jakoś nikt się nie zapalił do tego pomysłu.
  Moja doświadczenia z BAND 1 są słabe, 2 nie miałem, ale jeżeli 3 będzie ok, to czemu nie?

  • tridlle

   Nawet jak będzie to i tak nie będzie dostępna w Polsce.
   Nokia przejęła Withings i można domniemać, że rozpocznie ekspansję na nowe rynki wraz z nowymi telefonami.
   Nawet jeśli MS wróci to jako niszowy produkt.

 • Mam pytanie odnośnie płatnych aplikacji. Konto MS mam na adresie gmaila, więc chciałem zmienić na Outlooka, a zatem utworzyłem nowy alias i ustawiłem go jako podstawowy. Jednakże jak wchodziłem w sklep, to płatna aplikacja, jaką mam, ma swoją cenę, a poniżej 3 opcje: Uruchom, Kup kopię, Bezpłatne demo. Pomyślałem, że coś jest nie tak, więc ponownie ustawiłem adres Gmaila jako podstawowy i przelogowałem na nie na Lumie. Niestety nadal są te 3 opcje. Jeżeli skasuję aplikację, bo np. przestanie działać, a już robiłem jej reinstalkę z tego powodu, to nie będę miał możliwości jej pobrania za darmo.
  I tu trzy pytania: Czy można to jakoś „naprawić”, aby apki były widoczne jako kupione. Czy da się zrobić tak, aby płatne apki z aliasu Gmaila widniały też na aliasie Outlooka? I ostatnie pytanie: Czy jeżeli będę już musiał pisać do Microsoftu, to czy przywrócą mi daną apkę jako kupioną na alias Outlooka, czy już będę skazany na alias Gmaila?
  Pamiętam, że kiedyś po HR i ponownym zalogowaniu na to samo konto (ten sam alias) płatne apki nie widniały jako posiadane.

  • Konrad Uroda-Darłak

   Alias nie ma nic do rzeczy (nie powinien mieć?) bo to jedno konto. Prościej będzie napisać do działu wsparcia Microsoftu i z nimi to uzgodnić.

   • W Microsofcie alias znaczy chyba coś innego. Pisałem, odpisali, że to problem MS. Dali mi 65 zł na ponowny zakup aplikacji, które straciłem. Oczywiście te pieniądze są dostępne tylko na aliasie gmaila, na innym już nie i tak też napisali, że tak będzie.

    • Konrad Uroda-Darłak

     O widzisz, to trochu dziwne w moim odczuciu, no ale skoro tak ma być, hmm.

     • Tak nie powinno być, jeżeli to alias. To bardziej rodzaj subkonta albo coś w tym stylu. Dla spokoju używam tego gmailowego.

     • Konrad Uroda-Darłak

      No nie powinno, ale to Microsoft 😛