Microsoft wstrzymuje rozsyłanie aktualizacji Windows 10 dla Lumii 520

Microsoft poinformował, że tymczasowo wstrzymuje rozsyłanie aktualizacji Windows 10 w programie Windows Insider dla posiadaczy telefonów Nokia Lumia 520, 525 oraz 526. Główną przyczyną wstrzymania dystrybucji jest problem z wykonaniem przywracania oprogramowania do wersji Windows Phone 8.1.

Wielu użytkowników zgłosiło problem z powrotem do poprzedniej wersji oprogramowania Windows Phone 8.1 w aplikacji Windows Phone Recovery Tool. Przy próbie przywrócenia oprogramowania telefon przestaje reagować i nie można go włączyć.

Jeżeli zastanawiasz się nad zainstalowaniem systemu Windows 10 w wersji testowej to w chwili obecnej zalecałbym wstrzymanie się z decyzją o wgraniu do momentu kiedy Microsoft opublikuje rozwiązanie problemu związanego z przywracaniem oprogramowania telefonu za pomocą aplikacji komputerowej Windows Phone Recovery Tool. Jeżeli jednak jesteś już w programie Windows Insider i posiadasz system Windows 10 Mobile Technical Preview na telefonie Lumia 520 to zalecam pozostanie na tej wersji systemu do momentu kiedy zostanie udostępnione rozwiązanie.

Źródło: Microsoft