Microsoft wstrzymuje rozsyłanie aktualizacji Windows 10 dla Lumii 520

Microsoft poinformował, że tymczasowo wstrzymuje rozsyłanie aktualizacji Windows 10 w programie Windows Insider dla posiadaczy telefonów Nokia Lumia 520, 525 oraz 526. Główną przyczyną wstrzymania dystrybucji jest problem z wykonaniem przywracania oprogramowania do wersji Windows Phone 8.1.

Wielu użytkowników zgłosiło problem z powrotem do poprzedniej wersji oprogramowania Windows Phone 8.1 w aplikacji Windows Phone Recovery Tool. Przy próbie przywrócenia oprogramowania telefon przestaje reagować i nie można go włączyć.

Jeżeli zastanawiasz się nad zainstalowaniem systemu Windows 10 w wersji testowej to w chwili obecnej zalecałbym wstrzymanie się z decyzją o wgraniu do momentu kiedy Microsoft opublikuje rozwiązanie problemu związanego z przywracaniem oprogramowania telefonu za pomocą aplikacji komputerowej Windows Phone Recovery Tool. Jeżeli jednak jesteś już w programie Windows Insider i posiadasz system Windows 10 Mobile Technical Preview na telefonie Lumia 520 to zalecam pozostanie na tej wersji systemu do momentu kiedy zostanie udostępnione rozwiązanie.

Źródło: Microsoft

 • NarQu

  Dziwne, mi się normalnie przywrócił 8.1

  • Widocznie jest to losowa przypadłość i Microsoft na wszelki wypadek wstrzymał dystrybucję W10.

   • NarQu

    Może to ma jakieś znaczenie, ale robiłem to za pomocą Lumia Software recovery tool dwa razy i normalnie się udało. Instalowalem Windows software recovery tool i pokazało mi, że mam już zainstalowane najnowsze oprogramowanie (mając na pokładzie W10), natomiast LSRT pokazał mi, że mogę wgrać poprzednie oprogramowanie. Może to wina tego, że WSRT instaluje po raz drugi W10 przez co uwala telefon.

    • Robert

     Ja przywracałem i to też dwukrotnie moją 520 do 8.1 za pomocą LSRT i obyło się bez najmniejszych problemów. Może faktycznie to bliźniaczy program od MS uwala telefony w jakichś tam określonych okolicznościach?

     • Piotr Cała

      Na pewno uwala, ja niestety zacząłem od tego uwalającego programu i już nic nie mogę zrobić. :/

 • Piotr

  Ja też miałem problem z przywróceniem Windows 8.1 za pomocą Windows Phone Recovery Tool, ponieważ po pobraniu aktualizacji z serwera, telefon się wyłączał, a program przestawał rozpoznawać L520. Udało mi się przywrócić system za pomocą Lumia Software Recovery Tool.

 • Piotr

  Właśnie moja L520 instaluje Windows 10 Technical Preview for phones.

 • Piotr

  Zainstalowałem na swojej Lumii 520 Windows 10 Mobile Techincal Preview OS version: 10.0.12534.59.

  • Błąd został już usunięty i telefony 520 również mogą pobierać Windows 10.

 • Krzysiek

  Mi się normalnie przywrócił 8.1 Windows 10 nie widzi karty sim