Microsoft wstrzymuje aktualizację Windows Phone 7.8 ze względu na błędy

Niezbyt dobra informacja dla osób, które w dalszym ciągu nie otrzymały aktualizacji Windows Phone 7.8. Microsoft po otrzymaniu licznych zgłoszeń od użytkowników najnowszej aktualizacji wstrzymał jej dystrybucję. Powodem są błędy, które zostały znalezione w oprogramowaniu.

Windows Phone 7.8

Posiadacze telefonów z Windows Phone 7.5 mogli od niedawna cieszyć się aktualizacją swoich smartfonów do wersji Windows Phone 7.8. Nie była ona dopracowana i zawierała dużo błędów, więc Microsoft zdecydował się ją na razie wstrzymać. Jednym z głównych powodów wstrzymania aktualizacji był kafelek ekranu głównego, który stale próbował nawiązywać połączenie z internetem co w konsekwencji mogło narazić użytkownika na wysokie koszty. Microsoft nie podał konkretnej listy powodów, dla których udostępnianie aktualizacji Windows Phone 7.8 zostało wstrzymane.

Niestety nie wiadomo również kiedy aktualizacja zostanie wznowiona. Użytkownicy telefonów Nokia Lumia 510, Nokia Lumia 610, Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800 oraz Nokia Lumia 900 z systemem Windows Phone 7.5 będą musieli cierpliwie czekać aż Microsoft poprawi zgłoszone błędy i ponownie udostępni aktualizację.

Źródło: wmpoweruser.com