[Aktualizacja] Microsoft wstrzymuje aktualizacje aplikacji w szybkim kręgu Windows Insider

Aktualizacja 2017.03.04. Wygląda na to, że Microsoft wznowił udostępnianie aktualizacji aplikacji w szybkim kręgu Windows Insider. W ciągu kilku ostatnich dni pojawiło się sporo nowych aktualizacji, które są nowsze od tych, które znajdziemy w pozostałych kręgach. Aktualizacje udostępnione w tym tygodniu możecie sprawdzić w tym artykule. Jedyną aplikacją, która w dalszym ciągu nie otrzymuje nowszych wersji jest przedpremierowa wersja Skype’a.

Poniżej pełna treść artykułu z dnia 2017.02.28

Od pewnego czasu użytkownicy zapisani do szybkiego kręgu Windows Insider nie otrzymują nowych aktualizacji aplikacji. W tym samym czasie osobom z wolnym kręgiem zostały udostępnione nowsze wersje aplikacji. Jednym z przykładów może być aplikacja Skype, ale cześć z Was zgłasza, że to nie jedyna aplikacja, która wymaga aktualizacji w szybkim kręgu. Teraz już wiemy, że Microsoft wstrzymał udostępnienia nowszych aktualizacji w szybkim kręgu.

Kilka dni temu trafiłem na informację od pracownika Microsoft, który pracuje przy tworzeniu aplikacji Skype, że nie mają zgody na udostępnianie nowszych wersji aplikacji Skype do szybkiego kręgu:

Zastanawiałem się dlaczego Microsoft nie zezwolił na udostępnianie nowych aktualizacji. Całą sprawę wyjaśnia Brandon LeBlanc, który podzielił się informacją również za pomocą sieci Twitter:

Microsoft przygotowuje się do aktualizacji Creators Update i chce mieć pewność, że wszystkie aplikacje, które są dostępne fabrycznie w najnowszej kompilacji Windows 10 Mobile działają poprawnie. Jeżeli testy zakończą się pomyślnie to w niedługim czasie uczestnicy szybkiego kręgu zaczną otrzymywać kolejne aktualizacje aplikacji. Jeżeli nie możecie doczekać się nowszych wersji aplikacji to Brandon podpowiada, że możliwe jest przełączenie się na odbieranie wolnych aktualizacji, odczekanie odpowiedniej ilości czasu i pobranie nowszych wersji aplikacji a następnie ponownie należy się przełączyć na odbieranie szybkich aktualizacji.

 • shikaka

  Po prostu numery na kolejne nic nie wnoszące aktualizacje im się kończą i muszą trochę zwolnić tempo. 😉

  • RS2_15043

   Skoro tak twierdzisz to znaczy, że nie masz o tym zielonego pojęcia. O ile do przez dłuższy czas faktycznie RS2 nie zachwycał to od jakiegoś czasu jest duża różnica w działaniu systemu jak również aplikacji. (piszę z continuum, jest już nieźle;) )

   • Ic3man81

    Masz rację, od kiedy naprawili błedy z 15031 z bluetooth to 15043 bardzo dobrze się używa. Chociaż czasami mam wznawianie przy wracaniu do ekranu startowego, no i nieraz się jakaś apka wysypie. Mam 640 LTE. Podoba mi się opcja resetowania aplikacji bez potrzeby jej ponownej instalacji.
    No i jedna rzecz mnie cieszy najbardziej, na oficjalnym i RP miałem ciągły problem z WiFi, po wyjściu z zasięgu lub zmianie sieci (dom-praca) wywalało Brak Internetu i IP 169.254…Dochodziło do tego że musiałem restartować telefon kilka razy dziennie bo inaczej nie działało. Na RS2 nie ma już tego problemu :):):)

    • March540

     Tez mam ten problem ze wznawianiem.. Ekran czarny

     • RS2_15043

      RS1 ? Robiłeś kiedyś powrót do 8.1 i czysta instalacja krok po kroku bez HR?

     • MarGo

      Pamiętasz jak kiedyś dyskutowaliśmy na temat gier, które zniknęły? Otóż tak jak myślałem zostały po prostu usunięte. Oprócz tej ze screena zniknął jeszcze Six-Guns, mało tego ostatnio szukałem w sklepie Opery Mini i również poszła… Masakra.
      https://uploads.disquscdn.com/images/56c9767b6c578fbda9e1d57d02e2cf5ed9bf7aae45f486d3a5ec3c596950a55d.png

     • RS2_15043

      Pod tym względem lipa, jeśli tak będzie to szkoda i miałeś racje. Oby się więcej wyjaśniło po oficjalnym RS2.

     • Hubert123454

      nawet Fifę 15 UT skasowali na wp 8.1… szkoda że zapomnieli wydać Fifę Mobile też na WP 8.1… może i na dziesiątkę bym się przesiadł, ale messanger nadal niestabilny…

     • RS2_15043

      Messenger jeszcze chyba długo będzie słabo działał. Jedyna opcja to napisać po prostu te aplikacje od nowa. I moim zdaniem MS powinien to wspomóc, ale chyba nie rozumieją problemu, że nawet w tabletach, pecetach się tego używa i jednak to bardzo popularny komunikator.

     • squall0

      Messengera(oraz Spotify i Facebook) nie napiszą od nowa, bo to są aplikacje przeportowane prosto z iOS za pomocą WinObjC. (czytaj.: Facebook i Spotify nie mają interesu aby pisać ich aplikacje dla WM, więc wykorzystują narzędzie do konwersji apki z iOS)

     • RS2_15043

      Wiem. Pod tym względem kiepsko, choć dobrze, że w ogóle są i działają. Kiedyś korzystałem z przeglądarki, teraz na tyle to działa w miarę, że korzystam z aplikacji. W tle ładnie trzymają i tyle, do komunikacji wystarcza.

     • squall0

      Działa to tak a nie inaczej, gdyż istnieje dużo warstw abstrakcji. Z tego powodu śmieszy mnie czasem komunikat ze Spotify pt. „Nie znaleziono urządzenia Audio”. Z jednej strony fajnie, że to wgl działa, ale z powodu swojego skomplikowania czasami jest to mało stabilne (moim zdaniem oczywiście 😉 )

     • MarGo

      Wszystko co lepsze to albo usunięte lub po prostu nie wyszło na WP/10M niestety.

     • March540

      Owszem. Na RS1 wszystko dobrze funkcjonowało, ale na RS2 już zrobiłem hr bo chciałem pousuwać aplikacje w końcu ?

     • RS2_15043

      RS2 ostatni build jest ok, ma jeszcze problemy które zgłosiłem ale pewnie o nich wiedzą;)

    • RS2_15043

     Jeśli nie nabroją za dużo pod koniec szlifowania RS2 to będzie widoczny postęp. Dla mnie też RS1 jakoś chodził gorzej i miałem z nim więcej problemów. Build 15031 był niezły ale miał masę błędów, 15043 jest dużo lepszy, wręcz dziwne, że bez tak krótki okres tyle poprawili i nic nie zepsuli ;).

    • wwwebcal

     Taaaa…. reset dla jednych apek jest, dla innych nie – z resztą co za róznica, jak i tak czesto nie rozwiązuje problemu. U mnie pogoda crashuje na starcie – mogę sobie resetować czy odinstalowywać i instalować na nowo do usranej śmierci, a i tak niczego to nie zmienia. Ekran podglądu też crashuje. Sklep lubi wywalać przy szukaniu aktualizacji
     Przy zamykaniu apek albo ich przełączaniu potrafi przymrozić na chwilę, podobnie przy blokowaniu albo odblokowywaniu telefonu. Do tego zrypana mapa, brak mowy, słaby słownik itd. itp.
     Kompilacja może i faktycznie stabilniejsza od poprzedniej – w tej nie zaliczyłem jeszcze totalnej zwiechy, ale nie przesadzał bym z ochami i achami. Ten typ tak ma, że może sie wydawac ok, a nagle ni z gruchy ni z pietruchy słuchawka dostaje totalnego pie***lca i trzeba resetować cały system – co może rozwiązać większość problemów ale jakiś stworzyć nowy.

    • RS2_15043

     Jeszcze jedno, coraz bardziej widać w ostatnich build różnicę na korzyść działania 950 względem 640. Z jednej strony to dobrze, z drugiej gorzej bo jednak sporo tych słabszych telefonów jest na rynku. Chociaż na narazie nie wiadomo czy w ogóle będą się jakieś pojawiały.

  • RS2_15043

   Skoro tak twierdzisz, to znaczy, że nie masz o tym zielonego pojęcia. O ile przez dłuższy czas faktycznie RS2 nie zachwycał to od jakiegoś czasu jest duża różnica w działaniu systemu jak również aplikacji. (piszę z continuum, jest już nieźle;) )

   • shikaka

    Skoro uważasz, ze jeśli funkcja zaprezentowana 1.5 roku temu dopiero dziś zaczyna jako tako działać i to oznacza nieźle, to chyba jednak ja mam rację.

    • RS2_15043

     Nie masz racji bo twierdzisz, że nic się nie zmienia. Zmienia się, i to na lepsze, system staje się dojrzały i stabilny. Oczywiście wiadome jest, że stadium które jest teraz powinno być gotowe na pierwszą oficjalną aktualizację TH, ostatecznie na RS1 a nie dopiero na RS2. Choć sporo telefonów chodzi na RS1 i działają to jednak jak wiemy 8.1 był dużo lepiej dopracowany, teraz dopiero będzie można niedługo powiedzieć to samo o 10. Najważniejsze, że chcą nadal rozwija system, a telefony można nadal używać na co dzień do komunikacji. Aplikacji nest dużo mniej niż w androidzie, ale to każdy musi sam zweryfikować i albo zostać albo przejść do konkurencji, na to nie mam wpływu i trochę mało mnie to obchodzi, póki mi starcza jest ok, jak zabraknie mi ważnych dla mnie rzeczy to również przejdę do konkurencji.

     • shikaka

      Nic istotnego z punktu widzenia Kowalskiego. To że dopracowują sobie w Microsofcie jądro nikogo nie obchodzi. Nadal jest to system niedopracowany, z bardzo ograniczonymi funkcjami, z bardzo małą funkcjonalnością, nadal niestabilny w stosunku do konkurencji, bardzo zasobożerny. Bez żadnego podejścia do tego co dawał 8.1 i bardzo daleko od konkurencji.

     • RS2_15043

      Ograniczonymi funkcjami? Mała funkcjonalnością? Przecież piszesz o kowalskich, a ich właśnie takie rzeczy nie interesują. A jak dla Ciebie stwarza tyle problemów to przecież na szczęście jest wybór w innych platformach, które może dadzą Tobie to czego tutaj brakuje. Na tym to właśnie polega, każdy ma wybór. Przecież ja piszę o moich potrzebach a nie świata, i jeśli więcej będzie osób które mają takie podejście jak Twoje to Windows Mobile zniknie, tak jak kiedyś symbian. Chociaż mam nadzieję, że w tym przypadku jednak uda się go nadal powoli rozwijać i utrzymać przy życiu.

     • shikaka

      Jak uważasz ze Kowalskiego nie interesuje wybieranie glosowe numerów albo odczyt sms przez zestaw to jesteś w bledzie. To i wiele innych to są braki fundamentalnych funkcji, które były dostępne dekadę do tyłu. Tkwię przy WM tylko dlatego, ze 950xl dostałem z wymiany za swietną 1520 i dlatego ze ma naprawdę dobry aparat. To tyle. Niesamowicie za to „boli” że ze wszystkim (dosłownie) lepiej radzi sobie nawet chińczyk za 75$ na którego wymieniłem 1320, nawet porównując do 950xl ktora kosztowala 3000zl.

     • RS2_15043

      Przecież brak wybierania głosowego, cortany itp brakuje chyba w Naszym języku. Ale oczywiście, że to wada. Sprzedaj Lumie i kup tego chińczyka jeśli te funkcje są dla Ciebie ważne. Jeśli kiedyś je uruchomią to wrócisz. Przecież to tylko telefon, ludzie częściej zmieniają samochody, mieszkania, i tysiąc innych rzeczy i nie narzekają.

     • shikaka

      Nie narzekałbym gdyby nie zmniejszyli funkcjonalności w stosunku do wersji poprzednich. A tak wydałem, działało, teraz nie działa, a do starszej wersji wrócić nie ma jak.

     • Windroid L650

      Zupełnie podobnie mam w Note 4. Na androidzie 5 miałem więcej funkcji multimedialnych niż teraz na 6.0.1. Starszy Note 3 względem Note 4 i 5 również miał więcej funkcji – air gesture czy polecenie wskazywane palcem: rozwijanie menu, dodatkowe opcje, powiększanie foto w miniaturkach galerii – wystarczyło wskazać na coś palcem nie dotykając ekranu… tu tego brak

     • RS2_15043

      Widocznie za małe bylo zainteresowanie użytkowników tą funkcją.

     • Windroid L650

      W sumie sam to zawsze miałem na OFF. Zbędne opcje które czasem denerwowały. Wystarczyło np przeglądać jakąś stronę internetową i trzymać palec na krawędzi ekranu – zupełnie przypadkiem – a strona automatycznie została przewijana…

      Zapomniałem jeszcze dodać o takich gadżetach w Note 3, jak automatyczne przekręcanie ekranu zgodnie z położeniem naszej twarzy (czyli np jak leżysz to ekran się nie przekręcał), przewijanie listy czy stron IT ruchem głowy.. i wiele więcej.. W Note 4 i 5 tego już nie ma

     • shikaka

      To nadal są pierdoły których u konkurencji czyli na WP/WM nawet nigdy nie było.

     • shikaka

      To sa dodatki – zbędne gadżety, a nie podstawowe funkcje.

     • Windroid L650

      W czasie jazdy pilnuje się drogi, a nie gada do smartfona i spogląda w jego ekran 🙂

     • RS2_15043

      Widzisz teraz różnice ? Twierdzisz, że dla Ciebie to zbędne dodatki a ktoś inny będzie uważał, że to potrzebne dodatki. Nigdy wszystkim się nie dogodzi.

     • shikaka

      Litości. Porównujesz powiększanie miniatur zdjęć w galerii do prowadzenia rozmow telefonicznych o zgrozo telefonem.

     • RS2_15043

      Nie ważne co, wiem, że ile ludzi tyle potrzeb, i wiem to z różnych innych branży;)

     • RS2_15043

      Oczywiście w tym masz rację, powinno być dodawane a nie zabierane. Ale na to nic pewnie nie poradzimy. Miałem 8.1, miałem androidy, nigdy nie korzystałem z funkcji głosowych bo szybciej zrobię wszystko ręcznie sam, być może kwestia zmiany przyzwyczajeń a może kwestia jednak za małego jeszcze dopracowania tych funkcji.

     • shikaka

      Ręcznie w czasie jazdy to raczej niewiele sobie zrobisz. 😉

     • RS2_15043

      Nie wiem, od kierowania mam kierowcę;) więc ja ręce mam wolne 😉

     • RS2_15043

      A poważnie do rozmów ma BT i wybieranie głosowe i odbieranie bez oderwania rąk od kierownicy, to jest faktycznie bardzo wygodne. Co do nawigacji to niestety już muszę ręcznie, choć również w tym przypadku wolałbym głosowo.

   • Którego kręgu używasz?

    • RS2_15043

     Osobiście RS2 Fast. 950, 640. Na co dzień widuje 635, 735 na RS2 oraz 640, 735 na RS1

   • Continuum na jakim sprzęcie? 🙂

    • RS2_15043

     950. Dużego wyboru nie ma 😉

     • Jeszcze jest XL oraz Elite X3, które teoretycznie nadają się pod Continuum lepiej.

     • RS2_15043

      Na pewno na wymienionych przez Ciebie będzie lepiej. Czym mocniejszy sprzęt tym większa płynność. Na 950 spokojnie można używać multimedia typu internet, youtube, disqus itp. Faktycznie, po pół roku od pierwszego mojego użycia teraz działa zdecydowanie lepiej ale liczę, że nadal będą pracowali nad najlepszą wydajnością tego trybu.

     • Mój Dock się kurzy, ale faktycznie, jest lepiej. Używałem go ostatnio jakieś 3 tygodnie temu i między pierwszymi krokami, a teraz, różnice są ogromne. Niestety obawiam się, że obsługa wielu okien może drastycznie wpłynąć na działanie tej funkcji w naszych 950tkach. IMO przydałby się jedynie jeszcze jakiś normalny menadżer plików.

     • RS2_15043

      Ja swój dock używam 2-3 razy w tygodniu po 1-3 godziny, ale tylko do zabawy, typowe przeglądanie netu, filmy itp. Po prostu lepiej się ogląda na 24-50 calach niż na laptopie. Widzę dużą poprawę płynności działania przez te kilka miesięcy od pierwszego uruchomienia. Jak wprowadzą okna itp. to pewnie wytną Lumie, choć mam nadzieję, że tak nie będzie ;). Niestety nie działa mi continuum przez wifi z żadnym telewizorem a próbowałem już z kilkoma modelami, natomiast 640 łączy się z nimi bez problemu ale niestety w trybie dublowania ekranu, to jednak nie to samo, i nie ta wydajność.

     • TheDoktor

      XL i lepiej? – No chyba nie. 950 XL ma Snapdragona 810, czyli czarną owcę w rodzinie Qualcomma. Układ ten się przegrzewa i jest niestabilny, więc producenci smartfonów tak go kastrują, że przy większym obciążeniu drastycznie spada jego wydajność. Wydajność Snapdragona 810 przy większym obciążeniu jest na poziomie Snapdragona 801, czyli kilkadziesiąt procent niższa niż w przypadku dużo lepszego układu z L950 ( Snapdragon 808). Miałem oba modele i wybrałem lepszy, czyli zwykłą 950. Elite X3 również nie jest lepszym wyborem do Continuum, ponieważ soft jest gorzej zoptymalizowany niż w lumiach.

     • Na lumiach zawsze wszystko będzie lepiej działać, to fakt. Co do 810tki to bym się kłócił. Nexus 6P też ma ten sam SoC i wcale się nie grzeje. Większość osób (jak nie wszyscy) z windows central mówią, że jest w porządku, a po aktualizacjach jeszcze lepiej. Akurat mam zwykła 950 i mógłbym powiedzieć to samo. Co prawda porównania do continuum nie mam, ale piekarnik z niego pierwsza liga.

     • TheDoktor

      Nom, jak przykręcili go tak, że połowę mocy traci to się nie grzeje. Niektórzy całkowicie wyłączają mocne rdzenie i jadą tylko na tych słabych. Continuum na Snapie 810 działa troszkę gorzej, dlatego wybrałem właśnie zwykłą L950 (miałem oba modele).

     • Nie wiem skąd Ty te informacje bierzesz, ale nikt na procesor w XL nie narzeka. Tak samo, nikt nie powiedział, że Microsoft „przykręcił” (obniżył taktowanie) Snapdragona 810. Prawdą jest, że do najchłodniejszych to on wcale nie należy, ale nie zapominaj o dodatkowym układzie chłodzenia, który nie wziął się tam bez powodu. Zwykła 950 tego nie ma, mimo, iż jest to „tylko” 6-cio rdzeniowy układ, to rdzenie są te same (4 oszczędniejsze i 2 wydajniejsze). Oprócz tego, SP808 obsługuje wyświetlacze do 2560 x 1600 pikseli co sprawia, że samo korzystanie z telefonu to już dla procesora pewne wyzwanie, więc po dłuższym przeglądaniu Internetu ta jednostka się grzeje, a bateria leci w dół. SD810 wspiera wyświetlacze do 3840 x 2160 pikseli więc panel w Lumii 950 XL nie jest mu straszy. Ponadto, wspiera szybszy RAM (DDR3 dla Lumii 950, DDR4 – wersja XL) i posiada lepszą grafikę. Nie wiem skąd te przepowiednie, że do Continuum najlepsza jest 950tka 😉

     • TheDoktor

      Miałem równocześnie 950 i 950XL, pracowałem na nich ponad miesiąc czasu, ostatecznie wybrałem L950 bo wersja XL miała wady których nie ma zwykła wersja (gorszy procesor, nierówny ekran, problemy z ostrzeniem w aparacie). Weź sobie poużywaj obu tych smartfonów równocześnie i dopiero potem pisz, bo kto używał obu ten wie że wersja XL gorzej sobie radzi gdy pracuje na wysokich obrotach. MS wsadziło kawałek blaszki i cudownie naprawiło to skopany układ, tak? Prawda jest taka że Snapdragon 808 jest dużo lepszym układem niż skopany Snap 810, a LG w swoim G4 specjalnie zrezygnowało z bubla 810 i dało Snapa 808, za co było chwalone przez wszystkich.

     • TheDoktor

      Miałem równocześnie 950 i 950XL, pracowałem na nich ponad miesiąc czasu, ostatecznie wybrałem L950 bo wersja XL miała wady których nie ma zwykła wersja (gorszy procesor, nierówny ekran, problemy z ostrzeniem w aparacie). Weź sobie poużywaj obu tych smartfonów równocześnie i dopiero potem pisz, bo kto używał obu ten wie że wersja XL gorzej sobie radzi gdy pracuje na wysokich obrotach. MS wsadziło kawałek blaszki i cudownie naprawiło to skopany układ, tak? Prawda jest taka że Snapdragon 808 jest dużo lepszym układem niż skopany Snap 810, a LG w swoim G4 specjalnie zrezygnowało z bubla 810 i dało Snapa 808, za co było chwalone przez wszystkich.
      https://uploads.disquscdn.com/images/ae5936395bc05ebb5b780b5eb7bf7b4fbc7a222bf18972501726ae161da66cb4.jpg

     • Ile używałeś Lumii 950 XL? Może już to Microsoft poprawił. Ja większej Lumii nie używałem ale wiem, że moja 950-tka potrafi być bardzo ciepła, czy to używam oficjalnego oprogramowania, czy za pośrednictwem projektu Windows Insider. Nie używam żadnych dodatkowych aplikacji, tj. Facebook czy Messenger a bateria i tak potrafi lecieć w dół mimo iż ostatnio kupiłem nową 🙂 . Nie wiem, czy może być jeszcze gorzej, ale po przeczytaniu opinii na temat wersji XL sądzę, że nie. Ten kawałek „blaszki” ma za zadanie odprowadzić i rozproszyć ciepło po telefonie wytworzone przez SoC. Dla zabawy go tam nie umieścili i musi się spisywać. Takie samo rozwiązanie jest w komputerach i laptopach tyle, że w nieco innej skali 🙂

     • TheDoktor

      Lumii 950XL używałem około 3 miesięcy w zeszłym roku i w tym roku używałem jej prawie cały zeszły miesiąc. Co do tej blaszki, to owszem może ona rozprowadzać troszkę ciepła, ale nie o samo ciepło tutaj chodzi – Snapdragon 810 musi być kastrowany, gdyż jest niestabilny gdy działa z pełną mocą (ten układ jest po prostu źle zaprojektowany). Gdy się używa równocześnie 950 i 950XL, to doskonale widać że różnic jest więcej niż tylko rozmiar urządzenia. Wersja XL oprócz gorszego procesora ma też nierówny ekran i ma dość znany problem z ostrzeniem aparatu z ruchu i gorszych warunkach oświetleniowych.

     • I pewnie te problemy mają aż ułamek wszystkich telefonów 😉

     • MS jako jedyny opanował procesor Snapdragon 810, który sprawuje się znakomicie w 950 XL. Odnośnie HP Elite x3 to optymalizacja po ostatnich dwóch aktualizacjach oprogramowania, które miały miejsce w lutym, jest według mnie na takim samym poziomie jak w Lumiach.

     • TheDoktor

      No, MS opanował, tak jak inni producenci, kastrując układ. Sony obniżyło taktowanie do tego stopnia, że Snap 810 jest wydajny jak Snap 801, a HTC wyłączyło 2 mocne rdzenie i smartfon korzysta tylko z 4 słabych. Myślisz że cudowna rurka, którą wsadził MS załatwiła sprawę i jest pięknie cacy? Snap 810 musi być kastrowany, gdyż układ ten jest niestabilny przy cięższej pracy. Miałem oba smartfony (950 i 950XL) i widać to było doskonale w trybie Continuum, gdzie 950 radziła sobie dobrze, a na 950XL były przycinki, lagi i opóźnienia (dlatego właśnie została ze mną zwykła 950).

      Co do HP Elite X3, to bawiłem się nią niedawno przez pewien czas (myślę nad jej zakupem) i niestety nie jest na tym samym poziomie co Lumie. HP ma dużo więcej błędów i stabilność nie jest też taka jak na Lumiach (smartfon był już po lutowych aktualizacjach).

     • Tak. Uważam, że dodatkowa rurka spowodowała, że nie trzeba było „kastrować” mocy procesora. Przycinki mogły wynikać z innych czynników. Najlepiej przywrócić ustawienia fabryczne, aby mieć pewność, że spowolnienia nie były czymś innym.

      Najnowsza aktualizacja oprogramowania pojawiła się zaledwie kilka dni temu więc raczej nie sprawdzałeś jak telefon się sprawuje na tej wersji. Przy okazji chętnie spytam o błędy oraz braki stabilności. Korzystam z tego telefonu i nie zauważyłem takich problemów.

     • TheDoktor

      Przez cały czas użytkowania 950 i 950XL, robiłem HR kilka razy i wersja XL zawsze gorzej działała w trybie Continuum (potrafiła zamulić przy mniejszej ilości otwartych kart i przy dłuższej pracy łapała większe opóźnienia niż zwykła wersja).

      HP testowałem cały zeszły czwartek i jeżeli nie było jeszcze wtedy najnowszej wersji oprogramowania to OK. Co do błędów w HP to w ciągu tego jednego dnia zaliczył restart, kilka razy rozłączył neta, miał problemy z wi-fi, potrafił się zawiesić po zakończeniu rozmowy, po rozłączeniu BT nie mógł ponownie sparować z urządzeniem (trzeba było zresetować smartfona). No i chyba najbardziej wkurzający błąd jaki był, to problemy z odblokowaniem urządzenia – trzeba było kilka razy wciskać przycisk, żeby ekran się włączył. W trybie Continuum nie sprawdzałem jego działania, ale człowiek który jest właścicielem telefonu ma również 950XL i mówił mi że lumia lepiej sobie tam radzi.

      Ogólnie to zastanawiam się nad HP, ze względu na doczepiany skaner kodów kreskowych, ale muszę wcześniej zobaczyć gdzieś jak to będzie działało, bo jeżeli będzie współpracowało to tylko z dedykowanymi aplikacjami, to nie będzie sensu kupować. W tej chwili używam wbudowanego skanera w smartfonie z systemem Windows Embedded Handheld 6.5 Professional (biznesowa wersja systemu Windows Mobile 6.5.3) i skaner jest zintegrowany z całym systemem (wszystkimi jego opcjami).

     • Ostatnia aktualizacja oprogramowania dla telefonu HP Elite x3 pojawiła się 28 lutego – więcej informacji w tym artykule. Jeżeli sprawdzałeś w ostatni czwartek czyli 2 marca to prawdopodobnie telefon posiadał już najnowsze oprogramowanie.

      Nie używam prawie w ogóle Continuum więc nie mogę się odnieść do tej kwestii. Być może jest tak jak piszesz.

      Odnośnie HP to jeszcze nigdy mi się nie zrestartował a mam go od kilku tygodni. Z rozłączaniem Internetu oraz Wi-Fi również się nie spotkałem. W zasadzie to żaden z przywołanych przez Ciebie błędów nie pojawił się w moim egzemplarzu. Nie sprawdziłem jedynie działania BT.

      Co do skanera to nie ma zbyt wielu informacji na ten temat. Trzeba poczekać aż to rozwiązanie się nieco upowszechni i wtedy będzie można dowiedzieć się czegoś więcej.

     • A Ty, Michał, jak oceniasz kulturę pracy Lumii 950 XL? Jak sprawuje się bateria i co z temperaturami urządzenia? Oczywiście mam tu na myśli normalne użytkowanie, czyli surfowanie po Internecie, jakiś Skype, poczta. O grach pisać nie musisz, bo nie gram.

     • Moje odczucia są pozytywne. Rzadko się zdarza żeby urządzenie było za gorące. W normalnym użytkowaniu telefon sprawdza się znakomicie a i pod obciążeniem nie zauważyłem żadnych problemów.

 • Piotrek Jaworski

  Ile czasu by nie było wcześniej przed premierą zawsze robi się gęsto, a ostatni tydzień trzeba siedzieć po nocach. W żadnym biznesie nie wynaleziono na to rady.

 • Ic3man81

  Na Fast właśnie mignęło mi jakieś dziwne powiadomienie, coś w stylu „sprawdź nowy sposób wysyłania wiadomości – Wiadomości +…”
  Nie zdążyłem na niego kliknąć i nie ma go w centrum powiadomień.
  Ktoś już się z tym spotkał?

  • Krzysztof Osuch

   Po kliknięciu nic się nie dzieje 🙂 Teraz mam też ten komunikat, a wcześniej była informacja o „joyn+”, czy jakoś tak 🙂

  • March540

   Ja tez to miałem. I zauważyłem. Po pojawieniu się tego powiadomienia, w ustawieniach powiadomień przybyła mi jedna pozycja na górze o długiej nazwie składającej się literek i cyferek

   • Ic3man81

    Faktycznie, Ja nawet mam dwie.

 • Krzysztof Osuch

  Ja mam pytanie odnośnie WhatsApp’a. Korzystałem z wersji Beta na RP i od jakiegoś tygodnia aplikacja przestała pracować w tle. Odinstalowałem ją, zainstalowałem ponownie. Dalej to samo. Próbowałem też wersję oficjalną, ale bez poprawy. Zmieniłem kompilację na Fast i dalej to samo. Mało tego, od rana nie dostaję już nawet powiadomień :/ Czyżby znowu reset systemu…?

  • Ic3man81

   Pewnie głupie pytanie ale sprawdziłeś wszystkie ustawienia powiadomień i pracy w tle?

   • Krzysztof Osuch

    Sprawdzałem. Na obu kompilacjach i obu wersjach 🙂 „Niestety” wszystko było włączone.

  • RS2_15043

   Spróbuj ją wyłączyć w tle, zrobić restart, potem włączyć. Jak to nie pomoże to tylko przytrzymanie klawisza blokady z głośnością w dół przez kilka sekund, czyli reset „wstrząsowy” 😉

   • Krzysztof Osuch

    Spróbuję. Ale powiedz mi, bo nigdy tego resetu nie robiłem, czy stracę wszystkie dane z telefonu, czy nie?

    • Andy2015

     Nie

     • Krzysztof Osuch

      Dzięki 🙂

    • RS2_15043

     Nic nie stracisz. To tak jak nagłe wyjęcie baterii, tylko w tym czasie nie zapisuj nic na karcie, itp, pozamykaj aplikacje w tle najlepiej.

  • Pyjter86

   Ja tez od rana nie dostaje powiadomień, może jakaś awaria, bo do dziś nic się złego u mnie nie działo.

   • Krzysztof Osuch

    Ja zauważyłem, że jeśli aplikacja jest w tle włączona, to mam powiadomienia. A jeśli nie, to cisza. Z tła wywala ją po minucie – dwóch.

    EDIT: Sprawdziłem u mamy na Lumii 550 w kręgu oficjalnym. Jest dokładnie to samo. Może faktycznie dziś jest jakiś błąd…

    • Pyjter86

     U mojej żony na L640 w oficjalnym też to samo, dwukrotnie odinstalowałem i zainstalowałem na obu telefonach i w końcu załapało, pytałem też znajomych co mają Lumię i u nich też się dziś nie działa, z tego co wiem to na Androidzie było ok, więc to jakaś awaria na Windows Mobile;)

     • Krzysztof Osuch

      Raczej jakaś awaria u nas. I u mnie i u mamy wszystko już działa 🙂

 • Mi dziś zaktualizowało Kontakty do wersji 10.2.432.0 w FastRing. Lumia 640DS

  • U mnie cisza od kilku dni.

 • RS2_15043

  Jest problem w najnowszym build. W ustawieniach gdzie możemy ustawiać działanie w tle przy niektórych aplikacjach, telefon potrafi dostać czkawki i zmiana trwa długo, raz ma tyle długo, że przestał reagować na dotyk.

 • RS2_15043

  Kiedyś widziałem opcje do wysyłania danych o problemach z systemem oraz telemetrii. Czy ta opcja została kiedyś wycięta?

  https://uploads.disquscdn.com/images/ff6e80dbb5937606c11e1c42a512d69ef127ae3348433f78dbbc4c3101bacf95.png

 • Adam H

  Jeśli niedługo ma być aktualizacja CU na Wm10 to uczestnicy insidera co wtedy dostają?

  • Adam

   Rs3, tak powinno być według mnie

  • Przez jakiś czas będą otrzymywać nowsze kompilacje RS2 i po czasie zostaną udostępnione testowe kompilacje RS3.

 • Grzegorz

  Może ktoś mi podpowie z mapy Windows coś słabo chodzą ?

 • RS2_15043

  Tylko aby nie dali starych wersji aplikacji kalendarza, bo aktualny na fast chodzi gorzej niż ten poprzedni. Po pierwszych uruchomieniu nie jest podświetlony aktualny dzień. W poprzednim fast kalendarz i poczta działały rewelacyjne, to znaczy tak jak powinny od roku działać ….

 • Wraz ze zmianą buildu w Slow artykuł jest na szczęście nieaktualny.

  • Zgadza się. Aktualizacje ruszyły.