[Aktualizacja] Microsoft wstrzymuje aktualizacje aplikacji w szybkim kręgu Windows Insider

Aktualizacja 2017.03.04. Wygląda na to, że Microsoft wznowił udostępnianie aktualizacji aplikacji w szybkim kręgu Windows Insider. W ciągu kilku ostatnich dni pojawiło się sporo nowych aktualizacji, które są nowsze od tych, które znajdziemy w pozostałych kręgach. Aktualizacje udostępnione w tym tygodniu możecie sprawdzić w tym artykule. Jedyną aplikacją, która w dalszym ciągu nie otrzymuje nowszych wersji jest przedpremierowa wersja Skype’a.

Poniżej pełna treść artykułu z dnia 2017.02.28

Od pewnego czasu użytkownicy zapisani do szybkiego kręgu Windows Insider nie otrzymują nowych aktualizacji aplikacji. W tym samym czasie osobom z wolnym kręgiem zostały udostępnione nowsze wersje aplikacji. Jednym z przykładów może być aplikacja Skype, ale cześć z Was zgłasza, że to nie jedyna aplikacja, która wymaga aktualizacji w szybkim kręgu. Teraz już wiemy, że Microsoft wstrzymał udostępnienia nowszych aktualizacji w szybkim kręgu.

Kilka dni temu trafiłem na informację od pracownika Microsoft, który pracuje przy tworzeniu aplikacji Skype, że nie mają zgody na udostępnianie nowszych wersji aplikacji Skype do szybkiego kręgu:

Zastanawiałem się dlaczego Microsoft nie zezwolił na udostępnianie nowych aktualizacji. Całą sprawę wyjaśnia Brandon LeBlanc, który podzielił się informacją również za pomocą sieci Twitter:

Microsoft przygotowuje się do aktualizacji Creators Update i chce mieć pewność, że wszystkie aplikacje, które są dostępne fabrycznie w najnowszej kompilacji Windows 10 Mobile działają poprawnie. Jeżeli testy zakończą się pomyślnie to w niedługim czasie uczestnicy szybkiego kręgu zaczną otrzymywać kolejne aktualizacje aplikacji. Jeżeli nie możecie doczekać się nowszych wersji aplikacji to Brandon podpowiada, że możliwe jest przełączenie się na odbieranie wolnych aktualizacji, odczekanie odpowiedniej ilości czasu i pobranie nowszych wersji aplikacji a następnie ponownie należy się przełączyć na odbieranie szybkich aktualizacji.