• Akcesoria
  • Komentarze: 66

Microsoft wprowadza do sprzedaży laptopa Lap Dock do telefonu HP Elite x3

Firma HP reklamuje swoje nowe urządzenie HP Elite x3 jako telefon, laptop oraz komputer. Jest to możliwe dzięki funkcji Continuum, która jest częścią systemu Windows 10 Mobile i jest dostępna wyłącznie w telefonach z górnej półki. Dzięki funkcji Continuum możemy połączyć nasz telefon z zewnętrznym wyświetlaczem i rozpocząć pracę na dużym ekranie. Najpopularniejszym akcesorium wspierającym funkcję Continuum jest stacja dokująca. HP poszedł o krok dalej i przygotował urządzenie Lap Dock, które wygląda jak prawdziwy laptop.

HP Lap Dock wchodzi w pierwszej kolejności do sprzedaży w USA (via MSPU). Na tę chwilę można go zamówić w przedsprzedaży. W późniejszym terminie trafi do europejskich sklepów Microsoft. Urządzenie posiada wyświetlacz o przekątnej 12.5 cala 1080p (FHD) oraz podświetlaną klawiaturę LED. Urządzenie nie posiada procesora, nie posiada pamięci RAM ani pamięci wbudowanej. Użytkownicy mogą połączyć się z urządzeniem za pomocą funkcji Continuum, dzięki czemu HP Lap Dock staje się ultra lekkim laptopem.

Specyfikacja techniczna HP Lap Dock:

  • Wyświetlacz: 12.5″ z podświetleniem krawędziowym LED, FHD (1920×1080)
  • Dźwięk / obraz: zintegrowane głośniki stereo Band & Olufsen, zintegrowane mikrofony z tłumieniem zakłóceń, słuchawki stereo
  • Złącza: 1 USB Type-C (dane, HP Elite x3 dokowanie / ładowanie), 2 USB Type-C (dane, zasilanie wyjście / wejście), 1 Micro HDMI, 1 jack słuchawkowy stereo
  • Wprowadzanie: podświetlana, odporna na zalania klawiatura z odpływem, touchpad
  • Wymiary i waga: 289 x 199 x 13.8 mm; 1 kg
  • Zasilanie: 4 komorowa bateria 45W, USB Type-C adapter

W sklepie Microsoft Store US urządzenie zostało wycenione na $599 co w przeliczeniu po dzisiejszym kursie daje ponad 2300 zł. Czy jesteście zainteresowani zakupem HP Lap Dock?

Telefon HP Elite x3 możecie kupić bezpośrednio w sklepie Microsoft Store UK lub na polskiej stronie producenta. Cena waha się w przedziale od 3400 zł do 4000 zł w zależności od wyposażenia oraz od kraju, w którym zamierzamy zakupić telefon.