Microsoft Wireless Display Adapter w nowej wersji już dostępny w sklepie

Microsoft Wireless Display Adapter czyli bezprzewodowy adapter Microsoft do wyświetlania zawartości ekranu doczekał się drugiej, ulepszonej wersji. Od kilku dni możecie kupić nową wersję adapteru, którego cena została ustalona na poziomie 259zł. Zobaczcie co nowego w drugiej odsłonie WDA.

Głównymi i w zasadzie jedynymi różnicami w porównaniu do poprzedniej wersji adapteru to znacznie lepsza stabilizacja obrazu oraz zminimalizowanie opóźnień w transmisji obrazu czyli zmniejszenie podatności na tzw. lagi.

Bezprzewodowy adapter do wyświetlania zawartości ekranu działa w oparciu o technologię Miracast z certyfikatem Wi-Fi, więc użytkownik nie jest ograniczony do strumieniowej transmisji zawartości lub pewnych aplikacji. Może wyświetlać całą zawartość ze swojego urządzenia na telewizorze HD lub monitorze. Adapterowi przyznano również certyfikat Intel Wireless Display (Wi-Di) i działa on z urządzeniami typu 2-w-1 i tabletami z funkcją Intel Wi-Di.

Urządzenie możemy połączyć z telefonami z systemem Windows Phone 8.1 oraz Windows 10 Mobile. Telefon musi posiadać obsługę Miracast. Adapter współpracuje również z komputerami z systemem Windows 8.1 jak również Windows 10. Dodatkowo z akcesorium skorzystają posiadacze telefonów z systemem Android w wersji minimum 4.2.1.

Jeżeli posiadacie telefon z funkcją Continuum (Lumia 950, 950 XL) to również możecie skorzystać z opisywanego adapteru zamieniając Wasz monitor lub telewizor w prowizoryczny komputer z systemem Windows 10. Więcej informacji o obsługiwanych połączeniach Continuum znajdziecie w tym artykule.

Wireless Display Adapter

Pamiętajcie również, że większość współczesnych telewizorów posiada wbudowaną obsługę Miracast (Screen mirroring, Klonowanie obrazu, Kopia obrazu) więc zakup opisywanego adapteru może okazać się zbędny.

Źródło: Microsoft Store PL