Microsoft w prezentacji pokazuje 4 kolumny kafelków na ekranie startowym Windows 10

Microsoft na wczorajszej na konferencji BUILD 2015 zaprezentował sporo nowości związanych z systemem Windows 10. Jedną z nowości jest udostępnienie narzędzi dla producentów aplikacji aby mogli w łatwy sposób skompilować swoje aplikacje z systemów iOS oraz Android na system Windows 10. W trakcie prezentacji Microsoft pokazał ekran startowy z 4 kolumnami średnich kafelków.

Już wcześniej pojawił się zrzut ekranu z 4 kolumnami kafli. Teraz mamy potwierdzenie, że więcej kafli będziemy mogli ustawić w Windows 10 dla telefonów. Niestety nie wiadomo, które telefony będą mogły skorzystać z tego dobrodziejstwa oraz jakie będą musiały spełniać wymagania. Według wcześniejszych informacji funkcja będzie dostępna dla wyświetlaczy z rozdzielczością 720P lub wyższą.

Prezentację możecie zobaczyć odwiedzając ten odnośnik. Moment, w którym widać ekran startowy z dodatkową kolumną kafli zaczyna się w 2:56.

Czy skorzystacie z większej ilości kafli na ekranie startowym? Podzielcie się Waszymi spostrzeżeniami w komentarzach poniżej!

Źródło: WMPoweruser

 • Ktosiek

  U mnie na L820 śmiesznie by to wyglądało, biorąc pod uwagę, że już śmiesznie wyglądają 3 paski kafli 😛

  • GhastlyDD

   Mi z początku na mojej 920 trzy rzędy kafli się nie podobały ale jak potrzymał je tak z kilka dni to mi się spodobały.

 • nylu

  Ale na 5 calach spoko, jestem ciekawy czy pokażą nowe lumie

 • Ja na 830 na pewno zastosuje

 • ani słowa, że prezentację prowadziła swojska „Agnieszka”??? 😀 nawet „walory” wzrokowe ma czysto polskie 😉

 • Leszek Mączewski

  jeśli tylko dadzą dla lumii 1320 na pewno zrobię 4 rzędy

 • No cóż, w przypadku ustawienia kafli na średnią wielkość, to będą one miały podobne rozmiary do małych kafli z 2 rzędowego ustawienia ekranu (będą większe o te kilka pikseli, zabranych z odległości między rzędami). Różnica będzie taka, że większe kafle, będą zajmować mniej miejsca na ekranie (a małe, to już w ogóle chyba będą mikroskopijne) Ja z tego nie skorzystam, bo korzystam w 90% ze średniej wielkości kafelków. Przy dwurzędowym ustawieniu ekranu, średnie kafle są zbyt duże, a małe, zbyt małe. Dlatego 3 rzędy i średnia wielkość, są dla mnie idealne