Microsoft w niedługim czasie doda nowe funkcje do trybu Continuum

Jedną z kilku nowości jakie pojawiły się w systemie Windows 10 Mobile jest funkcja Continuum, dzięki której użytkownicy mogą podłączyć przewodowo lub bezprzewodowo telefon do zewnętrznego monitora i korzystać z telefonu jak z komputera korzystając z uniwersalnych aplikacji. Zobaczcie jakie nowości pojawią się już niebawem w trybie Continuum.

Planowane nowości w trybie Continuum:

  • Wsparcie dla ekranów dotykowych. Jeżeli nasz zewnętrzny monitor można obsługiwać dotykowo to po podłączeniu telefonu w trybie Continuum będziemy mogli korzystać z tej funkcji dotykając ekranu monitora.
  • Wsparcie dla nowych akcesoriów. Możliwość korzystania z urządzeń, które wyglądają jak ultra lekkie i budżetowe laptopy pozbawione procesora oraz systemu. Po połączeniu z telefonem w trybie Continuum pozwolą pracować na urządzeniu jak na laptopie. Urządzenie takie mogliśmy poznać podczas premiery telefonu HP Elite x3, gdzie zostało zaprezentowane akcesorium o nazwie HP Mobile Extender. Więcej informacji znajduje się w tym artykule.
  • Wyświetlanie na komputerach PC. Telefon w trybie Continuum może połączyć się z wyświetlaczami podłączonymi z komputerem z systemem Windows 10.
  • Odwzorowanie jednego PC na drugim PC. Odwzorowuj zawartość jednego komputera na drugim.
  • Remote display experience.

W ostatnim czasie do trybu Continuum została również dodana funkcja, dzięki której możemy zmienić nasz telefon w terminal. Jest to możliwe dzięki aplikacji Remote Desktop Preview, która w połączeniu z funkcją Continuum pozwala łączyć się z naszym komputerem gdziekolwiek jesteśmy. Ponadto zawartość telefonu możemy wyświetlać na dużym ekranie. Więcej informacji znajduje się w tym artykule.

Zachęcam również do przeczytania poniższych artykułów:

Dajcie znać czy korzystacie z funkcji Continuum. Jeżeli tak to do czego ją wykorzystujecie?

Źródło: WinBeta.org