Microsoft usuwa problemy z niedziałającą aplikacją Poczta i Kalendarz

Wczoraj niektórzy z nas otrzymali aktualizację aplikacji Poczta i Kalendarz programu Outlook. Dzisiaj rano zauważyłem, że obie aplikacje przestały działać na moim telefonie Lumia 950 XL z systemem Windows 10 Mobile Build 14267.1004. Wyłączenie i włączenie telefonu nie rozwiązało tego problemu.

Błąd w aplikacji Poczta i Kalendarz programu Outlook okazał się na tyle poważny, że nawet przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomagało w rozwiązaniu problemu. Na szczęście w sklepie pojawiła się kolejna aktualizacja aplikacji, dzięki której wszystko wraca do normy.

Wczorajsza aktualizacja posiadała numer 17.6769.40152.0, który po dzisiejszej poprawce podniósł wersję do numeru 17.6769.40192.0. Jeżeli macie problemy z otwarciem aplikacji Poczta lub Kalendarz to koniecznie sprawdźcie dostępność aktualizacji w Sklepie Windows. Wygląda na to, że dzisiejsza aktualizacja usuwa jedynie opisywane w artykule błąd i jest dostępna dla niektórych uczestników programu Windows Insider.

Kod QR
 • Mi przestała działać dziś poczta…ale na laptopie. aktualizacja w10 była wczoraj, a dzis rano poczta jeszcze działała. około 12 wyłączyła się sama i już nie dało się jej uruchomić 🙂 Przed chwilą po przecztaniu tego artykułu wszełem na laptopie w sklep i widzę, że się nowa wersja poczty ściągnęła i już działa ponownie uff. Na szczeście mam Roundcube awaryjnie pod ręką.

 • David

  jak zeskanować kod QR skoro w aparacie nie ma takiej funkcji ?

 • Przemysław Suski

  Jakby coś dostępna aktualizacja Redstone Build 14283 dla 950 950Xl i 650 oraz 550

 • Kliknięcie w link nie pomaga. W sklepie pokazuje mi że aplikacja jest zainstalowana. Niestety poczta i kalendarz nie działają.
  L640DS 10586.164

  • Ciekawe jaką wersję aplikacji posiadasz. Jeżeli nie ma dostępnej nowszej wersji to możesz poczekać na nową aktualizację albo przywrócić ustawienia fabryczne telefonu.

   • Wersję mogę sprawdzić tylko w programie (poczta lub kalendarz)? Bo jeśli tak to nie sprawdzę 🙂
    Ja rozumiem że to Insider, że testy ale to już chyba nie jest moment kiedy w telefonie nie działa mi Poczta i Kalendarz. Dla mnie poza funkcją dzwonienia to są podstawowe aplikacje

    • Dziwne, że u Ciebie nie ma nowszej wersji aplikacji. Jeżeli bardzo zależy Ci na ponownym działaniu poczty to pozostaje przywrócić ustawienia fabryczne.

     • Teraz przekierowało mnie do sklepu i pozwoliło zainstalować ale ..dalej nie działa. Pewnie wieczorem czeka mnie przywrócenie ust. fabr.

     • Mariola Chajewska

      Dopiero dziś dostałam tą aktualizację i w informacjach widzę że jest to wersja 17.6568.46332.0, jest ok?

     • To jest kolejna aktualizacja, która pojawiła się również na moim drugim telefonie.

 • NadirridaN

  L550: Po aktualizacji kafelek poczty znowu przestał się aktualizować, odpinanie, przypinanie, restartowanie nie pomaga, pokazuje notyfikacje o mailach, które już dawno są usunięte. Nadal potrafią wrócić maile wykasowane kilka godzin wcześniej. Niestety cały czas niedoróbki.

 • Mariola

  Długo długo kafel kalendarza był ‚martwy’, pod koniec marca tego roku zaczęła się wyświetlać na nim cyfra daty (co mnie ucieszyło), a od ok. tygodnia mój kafelek kalendarza wygląda jak na zdjęciu, dodam że nic nie zmieniałam i nie podoba mi się taki wygląd tego kafla, odpinanie i przypinanie nic nie zmienia, patrzyłam w ustawieniach i nie ma tam nic co by zmieniało sposób jego wyświetlania, jest możliwość by to zmienić?