Microsoft usuwa aplikacje ze sklepu, które nie posiadają klasyfikacji wiekowej

Jakiś czas temu Microsoft wprowadził do Centrum deweloperów systemu Windows nowe wymaganie dla aplikacji znajdujących się w Sklepie Windows. Według nowych wytycznych każda aplikacja musi posiadać klasyfikację wiekową zgodną z organizacją IARC. Nowymi wymaganiami zostały objęte wszystkie aplikacje w sklepie a to oznacza, że każdy deweloper musi wprowadzić klasyfikację do swoich aplikacji. Brak spełnienia tego wymagania jest równoznaczne z usunięciem aplikacji ze sklepu. Proces usuwania właśnie się rozpoczął.

Klasyfikacje wiekowe IARC dla aplikacji w Sklepie Windows

Microsoft przy okazji wprowadzenia nowej klasyfikacji wiekowej rozpoczął porządki w sklepie. Deweloperzy, którzy do końca zeszłego miesiąca nie wypełnili kwestionariusza muszą liczyć się z tym, że ich aplikacja zostanie usunięta ze sklepu. Tym sposobem ze sklepu mogą zniknąć aplikacje, które nie są aktualizowane od dawna lub zostały porzucone przez deweloperów. Niestety wśród tych aplikacji mogą się znaleźć tytuły, które są wartościowe, ale niestety producent porzucił rozwój aplikacji i nie podejmie żadnych działań, aby zachować aplikację w sklepie.

Dzisiaj rozpoczął się proces usuwania aplikacji i już w niedługim czasie dowiemy się czy ze sklepu zniknęły wartościowe aplikacje. Warto również dodać, że każdy z deweloperów otrzymuje powiadomienie drogą mailową o usunięciu aplikacji wraz z instrukcją dotyczącą tego w jaki sposób przywrócić aplikację do sklepu.

Czy uważacie, że wprowadzenie klasyfikacji wiekowej a co za tym idzie możliwość usuwania aplikacji ze sklepu przez Microsoft to dobre rozwiązanie dla użytkowników systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile? Dodam, że nasza aplikacja MSMobile.pl jest bezpieczna i w dalszym ciągu będzie dostępna w Sklepie Windows.

Źródło: Neowin