Microsoft usprawnia wyszukiwanie aplikacji w Sklepie Windows Phone

Dopóki Sklep Windows Phone nie posiadał aż tak dużej ilości aplikacji wyszukiwanie w nim aplikacji nie stanowiło problemu. Wraz z większym zainteresowaniem producentów aplikacji systemem Windows Phone w sklepie zaczęło pojawiać się coraz więcej programów i gier z pozostałych platform. Sklep się rozrósł ale wraz z pełnowartościowymi tytułami zaczęło pojawiać się więcej i więcej podróbek oraz imitacji, które udają oryginalne aplikacje. Microsoft wykonał pierwszy krok aby znacząco poprawić wyniki wyszukiwania aplikacji w Sklepie Windows Phone.

Ulepszone wyniki wyszukiwania w Sklepie Windows Phone

Microsoft zastosował zupełnie nowy algorytm wyszukiwania aplikacji w Sklepie, dzięki czemu nieoficjalne i nisko oceniane aplikacje nie będą znajdować się w czołówce wyszukiwań. Nowy algorytm pokazuje wyniki bazując na kilku zmiennych takich jak ocena użytkowników, jak długo aplikacja była przypięta do ekranu startowego oraz jak często powodowała problemy. Na podstawie tych zmiennych określana jest ogólna wartość aplikacji.

Jeżeli twórca aplikacji przyłożył się do tego aby stworzyć jakościowo dobrą, nie sprawiającą problemów i spełniającą oczekiwania Klienta aplikację to ma zagwarantowaną wysoką pozycję w wynikasz wyszukiwania w Sklepie Windows Phone.

Źródło: WMPoweruser