Microsoft uruchamia internetowy uniwersalny Sklep Windows

Do premiery systemu Windows 10 pozostały jeszcze niecałe dwa tygodnie. Microsoft już teraz uruchomił nowy, internetowy i uniwersalny Sklep Windows, który w przyszłości zastąpi obecne sklepy dla komputerów i telefonów. Na tę chwilę użytkownicy telefonów Windows Phone mogą spokojnie korzystać z dotychczasowego Sklepu Windows Phone.

Microsoft Sklep Windows

Uniwersalny Sklep Windows zawiera wszystkie aplikacje, które znajdowały się w Sklepie Windows Phone oraz w starym Sklepie Windows. Nowy Sklep Windows z aplikacjami Windows Phone znajduje się pod poniższym odnośnikiem:

[textblock style=”3″]https://www.microsoft.com/pl-pl/store/apps/windows-phone[/textblock]

Przy próbie pobierania niektórych aplikacji już teraz zostaniemy przeniesieni do nowego Sklepu Windows. Pozostałe odnośniki będą nas w dalszym ciągu przenosić do Sklepu Windows Phone na naszym telefonie.

Wygląda na to, że w przypadku uniwersalnych aplikacji jesteśmy przenoszeni do nowego Sklepu a w pozostałych przypadkach do starego Sklepu. Otwarcie odnośnika np. do uniwersalnej aplikacji OneDrive na naszych telefonach z systemem Windows Phone 8.1 przeniesie nas do głównej strony nowego Sklepu Windows. Na tę chwilę nowy Sklep Windows nie oferuje możliwości pobierania plików do ręcznej instalacji oraz możliwości wysyłania.

Dajcie znać w komentarzach poniżej jak Wam się podoba nowy Sklep Windows.