Microsoft uruchamia dedykowaną stronę ze statusem aktualizacji Windows 10 Mobile

Oficjalna aktualizacja Windows 10 Mobile zbliża się wielkimi krokami. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że Build 10586 będzie ostateczną wersją rozgałęzienia TH2 a to oznacza, że system w tej wersji zostanie udostępniony dla telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1.

Niektóre źródła podają, że aktualizacja wystartuje jeszcze w tym miesiącu ale wszystko wskazuje na to, że rozpoczęcie dystrybucji zostało zaplanowane na grudzień. W niedługim czasie uczestnicy programu Windows Insider powinni otrzymać aktualizację do wersji Build 10586. W ten sposób Microsoft upewni się, że wersja ta jest gotowa do wypuszczenia na rynek.

Ponadto Microsoft udostępnił dedykowaną stronę z informacjami odnośnie aktualizacji Windows 10 Mobile. To kolejny dowód na to, że aktualizacja jest tuż za rogiem. Stronę w języku angielskim możecie obejrzeć odwiedzając ten odnośnik.

Pamiętajcie, że proces udostępniania aktualizacji będzie rozciągnięty w czasie i nie wszystkie telefony otrzymają aktualizację w tym samym czasie. Patrząc na poprzednie aktualizacje nie ma żadnej reguły. Zdarza się również, że operatorzy udostępniają aktualizację szybciej niż to ma miejsce w przypadku telefonów z wolnej sprzedaży. Aby być na bieżąco z aktualizacją Windows 10 Mobile już teraz zapraszam do śledzenia naszego portalu.

Źródło: Windows Central