Microsoft umożliwia pobieranie oprogramowania uczestnikom programu Windows Insider

Wczoraj Krzysztof opisał aktualizację aplikacji Windows Insider. Zastanawialiśmy się jaki jest powód udostępnienia nowszej wersji. Tym razem jednak nie chodzi o przygotowanie telefonów do aktualizacji kompilacji Redstone tylko łatwy sposób na opuszczenie programu co pozwoli na otrzymywanie aktualizacji oprogramowania układowego. Zapraszam do zapoznania się z pełną listą nowości w aplikacji Windows Insider.

Windows Insider

Do tej pory otrzymywanie nowszych wersji oprogramowania układowego na telefonach z systemem w wersji testowej Windows Insider nie było możliwe. Aby otrzymać aktualizację oprogramowania należało przywrócić oficjalną wersję za pomocą aplikacji Windows Device Recovery Tool. Dokładnie opisałem to w tym artykule. Microsoft jednak zmienił swoją strategię i postanowił umożliwić testerom pobieranie najnowszych aktualizacji oprogramowania układowego. Na początek zapoznajmy się z pełną listą zmian i nowości w aplikacji Windows Insider w wersji 1.3.233.2:

  • Aplikacja pokazuje teraz wersję systemu zamiast Phone build version. Szczegóły znajdziecie w tym artykule. Zmiana widoczna na powyższych zrzutach ekranu.
  • Naprawiono potencjalny błąd związany z blokowaniem się funkcji dostarczania kompilacji.
  • Opuszczenie programu umożliwi odbieranie oficjalnych aktualizacji zarówno systemu operacyjnego jak i oprogramowania układowego.
  • Szereg drobnych poprawek.

Jak opuścić program Windows Insider aby otrzymać oficjalną aktualizację oprogramowania układowego?

Wystarczy uruchomić aplikację i przejść do opcji (trzy kropki w prawym dolnym rogu) a następnie wybrać pozycję opuść program. Zostaniemy poproszeni o podanie danych do konta Microsoft i w ostatnim kroku musimy zatwierdzić chęć opuszczenia programu.

Jak opuścić program Windows Insider?

Po opuszczeniu programu telefon nie będzie otrzymywał kolejnych wersji testowych systemu Windows 10 Mobile. W smartfonie pokażą się wyłącznie oficjalne aktualizacje systemu operacyjnego oraz oprogramowania układowego.

Czy będę mógł ponownie przystąpić do programu Windows Insider po jego opuszczeniu?

Tak. Jeżeli zrezygnowaliście żeby pobrać nowszą wersję oprogramowania to po jej wgraniu możecie ponownie uruchomić aplikację Windows Insider i na nowo otrzymywać kolejne testowe wersje systemu Windows 10 Mobile.

Microsoft wprowadził wyżej opisaną zmianę ze względu na użytkowników telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL ponieważ spora część osób przystąpiła do programu Windows Insider  a tym samym nie otrzymała najnowszej aktualizacji oprogramowania układowego. Teraz użytkownicy tych telefonów mogą bez problemu pobrać oprogramowanie układowe bez konieczności przywracania do stanu fabrycznego. Jeżeli pojawi się nowsze oprogramowanie dla pozostałych telefonów, które uczestniczą w programie Windows Insider to będą one mogły pobrać nowsze oprogramowanie w ten sam sposób.

Źródło: Windows Central