Microsoft ułatwi przenoszenie aplikacji z systemów iOS oraz Android na Windows 10

Doskonała wiadomość dla wszystkich osób, które korzystają z systemu Windows Phone a już niebawem z Windows 10. Microsoft udostępnił dzisiaj informacje dotyczące tego jak w szybki i łatwy sposób producenci aplikacji będą mogli przenieść swoje aplikacje z systemów Android oraz iOS bezpośrednio na Windows 10.

Microsoft potwierdził, że umożliwi producentom aplikacji, stworzonych dla systemu Android w Java oraz C++, łatwą kompilację dla systemu Windows 10. Aplikacje takie będą korzystać z kodu Androida ale producenci będą mogli również korzystać z narzędzi do tworzenia uniwersalnych aplikacji Windows. Dzięki temu producenci zaoszczędzą czas oraz pieniądze.

Tak przygotowane aplikacje dla systemu Windows będą posiadały nawigację charakterystyczną dla tego systemu więc użytkownik nie zauważy żadnej różnicy porównując do innych aplikacji przygotowanych wyłącznie dla systemu Windows. Producenci będą mogli nawet integrować usługi Microsoftu oraz żywe kafelki w skompilowanych aplikacjach.

Dzięki temu rozwiązaniu istnieją dużo większe szanse na to, że producenci popularnych aplikacji na platformach iOS oraz Android chętniej przygotują aplikacje dla Windows co bezpośrednio przełoży się na zmniejszenie ilości brakujących aplikacji w Sklepie Windows.

Źródło: Windows Central