Microsoft udostępnił pierwszą aktualizację dla systemu Windows 10 Technical Preview

Może trochę poza tematem ale już niebawem wszystkie urządzenia z systemem Microsoftu będą posiadały system Windows 10 niezależnie od tego czy będzie to komputer, tablet czy telefon komórkowy. Gigant z Redmond udostępnił dzisiaj pierwszą aktualizację dla systemu Windows 10 Technical Preview czyli dokładnie 3 tygodnie po udostępnieniu systemu w programie Windows Insider.

Windows 10 Technical Preview - centrum powiadomień

Najnowsza wersja posiada numer Build 9860 i pojawi się niebawem automatycznie na Waszych urządzeniach z systemem Windows 10. Jeżeli jednak nie możecie się doczekać aktualizacji to już teraz możecie sprawdzić jej dostępność zaglądając w ustawieniach komputera i wyszukując aktualizacje w zakładce Update and recovery. Aktualizacja zajmuje od 2GB do 2.74GB w zależności od architektury Waszego procesora oraz ustawionego języka. Kiedy system pobierze aktualizację to rozpocznie się proces aktualizacji oraz nastąpi restart komputera, który może trwać nieco dłużej niż zwykle. Po uruchomieniu zobaczycie kolorowy ekran z informacją o instalacji nowych aplikacji. Po tej operacji ujrzycie zaktualizowany system Windows 10 Technical Preview.

Przejdźmy jednak do najważniejszego pytania czyli tego co nowego w aktualizacji? Otóż Microsoft wprowadził blisko 7000 poprawek i ulepszeń pomiędzy wersją 9841 a wersją 9860. Większość z wprowadzonych zmian pochodzi od użytkowników, którzy zgłaszają problemy, błędy oraz sugestie za pomocą społeczności oraz aplikacji Windows Feedback.

Najbardziej widoczne zmiany w aktualizacji to:

  • Centrum akcji dla komputerów PC. Na pasku zadań obok zegara i godziny zobaczymy kopertę, po kliknięciu której zobaczymy powiadomienia z systemu oraz aplikacji. Microsoft podkreśla, że w obecnej wersji centrum powiadomień informuje jedynie o podstawowych zdarzeniach a szybkie akcje oraz czytelniejszy interfejs użytkownika pojawi się w kolejnych aktualizacjach.
  • Łatwe przenoszenie aplikacji z jednego monitora na drugi. Funkcja przydatna kiedy pracujemy na kilku monitorach. Teraz po kliknięciu kombinacji klawiszy WIN + SHIFT + strzałka aplikacja zostanie przeniesiona na kolejny monitor.
  • Dodano animacje dla zmieniających się pulpitów. W odpowiedzi na prośby użytkowników Microsoft wprowadził dodatkowe animacje, które w sposób czytelny pokazują kiedy przełączane są pulpity.

Dla osób, które chcą otrzymywać informacje o nowych aktualizacjach systemu jeszcze szybciej Microsoft przygotował specjalną opcję, po włączeniu której użytkownik otrzyma powiadomienie o dostępności nowej wersji jeszcze tego samego dnia kiedy pojawi się nowa aktualizacja. Aby włączyć szybkie powiadomienie należy przejść kolejno do PC settings (ustawienia komputera) > Update and recovery (aktualizacje i odzyskiwanie) > Preview build i w rozwijanym oknie należy wybrać opcję Fast.

Na koniec pytanie do Was. Czy chcielibyście aby na łamach portalu pojawiały się również informacje o systemie Windows 10 dla komputerów i tabletów? Czy chcecie śledzić na bieżąco rozwój tego systemu? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Windows Blogs