Microsoft udostępnił nowe oprogramowanie dla telefonu Lumia 535

Microsoft udostępnił kolejną wersję oprogramowania dla telefonów Microsoft Lumia 535. Tym razem zmianie uległ jedynie numer oprogramowania (firmware), wersja systemu pozostała bez zmian. Najprawdopodobniej jest to kolejna próba wyeliminowania problemu z wadliwie działającym dotykiem.

Najnowsze oprogramowanie posiada numer 02063.00000.15114.430xx. Koniecznie sprawdźcie czy posiadacie możliwość aktualizacji za pomocą telefonu oraz w aplikacji komputerowej Windows Phone Recovery Tool.

Microsoft nie wydał żadnej oficjalnej informacji dotyczącej tej aktualizacji. Dajcie znać czy aktualizacja jest dostępna na Wasze telefony i czy poprawia działanie ekranu dotykowego w Waszych słuchawkach.

Źródło: WMPoweruser

 • Monika

  Ciekawe czy się zorientują, że 830 też ma lekki problem.

 • Łukasz

  Aktulalizacja faktycznie przyszła jeszcze przed świętami i troche poprawiła ale według mnie dalej jeszcze daleko jej do ideału….

 • Vaalandil Númen

  U mnie pomógł dopiero serwis Regenersis w Warszawie. Wymienili cały touchpad i coś jeszcze nagrzebali,ale ogółem problem z dotykiem znikł całkowicie. 🙂 Jeśli zaś chodzi o problemy z GPS o których pisałem wcześniej, dopiero dokładne przeczytanie specyfikacji wyjaśniło moje wątpliwości – mamy tu bowiem do czynienia z A-GPS: http://pl.wikipedia.org/wiki/AGPS ,co tłumaczy brak idealnej dokładności

  • Według mnie A-GPS to jedynie rozbudowanie standardowego odbiornika GPS o dodatkowe funkcje takie jak możliwość pobierania danych z serwerów operatora sieci, dzięki czemu odbiornik znacznie szybciej odnajduje satelity. Warto jednak zauważyć, że:

   „Usługa ta musi być dostępna u operatora, w przeciwnym wypadku GPS będzie
   działał, ale dłużej będzie trwało pierwsze połączenie z satelitami”.

   A-GPS jest stosowane od dawna i było nawet w telefonach z systemem Symbian.

   • Vaalandil Númen

    Cóż, odsyłając telefon do Regenersis wyraźnie zaznaczyłem, że wciąż pokazuje mi moją pozycję w obrębie danego punktu, niezależnie od włączonego/wyłączonego transferu danych czy WiFi, i choćbym czekał i pół godziny, dalej jest to samo(oczywiście na otwartej przestrzeni). Telefon wrócił z serwisu ze zrobionym dotykiem, ale sytuacja z GPS dalej jest taka sama. Więc albo nie jest to wada i tak to ma działać, albo jest to wina operatora w moim miejscu zamieszkania, albo też problem zupełnie pominięto.

  • Z tego, co wiem, smartfony korzystają z rozwiązania hybrydowego, czyli A-GPS ma tylko przyspieszyć dokonanie lokalizacji, a za jej precyzję nadal odpowiada klasyczny GPS.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Potwierdzam, jakaś się ostatnio pojawiła.

 • Marek

  Mogę potwierdzić że w moim przypadku aktualizacja wyeliminowała problem z wybudzaniem telefonu przez dwuklik Od uaktualnienia za każdym razem telefon reaguje prawidłowo na wybudzanie podwójnym puknięciem. Nawet w poprzedniej lumi 625 budzenie raz działało raz nie

 • Mazi

  Już lepiej choć multitest w dolnej części ekranu pokazuje niewielkie ubytki czyli minus 1-2 gubiące się dotyki. Double touch działa prawie… tak jak w L520 gdzie był najczulszy. Za to w L735 jeszcze muszą nad nim popracować i to sporo. Tutaj w tej klasie powinien działać idealnie a wybudza się po kilkunastokrotnej próbie.

  • nylu

   W mojej L735 działa idealnie sprawdzalem tez multitouch

 • zakius

  trzecia łatka? no cóż, może teraz będzie działać, ja nie miałem za bardzo szczęścia i jak jest chociaż trochę za zimno zachowuje się tragicznie…

 • Paweł Woźniak

  ekran to pikuś u mnie nie da się zainstalować apek i gier na karcie pamięci =( nie wiem czemu, a na pamięci tel nie ma problemu ;/

 • groh

  Lumia 535 Plus – brak jakichkolwiek aktualizacji oprogramowania…

  • Widocznie Plus ociąga się z zatwierdzeniem aktualizacji.

   • groh

    Nie pierwszy, nie ostatni raz:)

 • MarCinAs

  Hej, czy może ktoś jeszcze opisać zachowanie touchpada po aktualizacji ?
  Czy ta aktualizacja poprawia działanie dotyku na tyle, że nie widać już dziwnych zachowań ?