Microsoft udostępnił kolejną wersję systemu Windows 10 Technical Preview Build 9926

Microsoft przygotował dzisiaj dla nas dużą niespodziankę i udostępnił kolejną wersję systemu Windows 10 Technical Preview w wersji Build 9926. System miał zostać udostępniony dopiero w przyszłym tygodniu ale już teraz możemy pobierać najnowszą wersję Preview na nasze komputery.

Co nowego w Windows 10 Technical Preview Build 9926 (najważniejsze funkcje):

  • Aplikacja Xbox. Oglądaj aktywność znajomych, udostępniaj wpisy na linii czasu, oglądaj filmy z gier DVR i wiele więcej.
  • Cortana. Cortana została wbudowana w wyszukiwarkę systemu Windows 10 i synchronizuje się z Cortaną na Twoim telefonie. Funkcja dostępna wyłącznie przy ustawionym języku U.S. English.
  • Centrum akcji. Usunięto charms bar i w zamian wszystkie powiadomienia będą się pojawiać w centrum akcji oraz klawisze szybkich akcji i ustawienia.
  • Nowe uniwersalne aplikacje. Zdjęcia oraz Mapy to odświeżone aplikacje z nowymi funkcjami i wyglądem.
  • Nowe ikony i wygląd. Wiele elementów systemu, w tym ustawienia, otrzymało nowy wygląd aby pasować do designu Modern 2.0.
  • Tryb smart snap. W trakcie dzielenia ekranu zobaczymy listę aktywnych aplikacji.
  • Continuum. Użytkownicy mogą teraz dynamicznie przełączać się pomiędzy trybem tabletu oraz PC za pomocą klawisza powiększając aplikacje do pełnego ekranu (tablet) lub ustawiając ręcznie rozmiar (PC). Urządzenia jak Surface Pro 3 automatycznie zmieniają tryb w zależności od podłączonej klawiatury.
  • Język polski. W końcu Windows 10 Technical Preview jest już po polsku!

Windows 10 Technical Preview

Niestety w najnowszej wersji systemu Windows 10 Technical Preview zabrakło nowego pakietu Office oraz przeglądarki internetowej o nazwie kodowej Spartan. Obie te funkcje zostaną dodane w kolejnych wersjach systemu.

Jeżeli posiadacie już system Windows 10 Technical Preview to możecie go zaktualizować za pomocą odpowiedniej opcji w ustawieniach. System znajduje się również w formacie ISO na serwerach Microsoftu dla osób, które chciałyby zainstalować po raz pierwszy albo przeprowadzić czystą instalację. Pobierz system Windows 10 Techncial Preview.

Źródło: Blogging Windows