Microsoft udostępnił drugą aktualizację dotyku dla telefonów Microsoft Lumia 535

Microsoft przygotował kolejną aktualizację dla telefonów Microsoft Lumia 535 Dual SIM, której głównym zadaniem jest rozwiązanie problemów z ekranem dotykowym. Pierwsza aktualizacja niestety nie pomogła wszystkim posiadaczom omawianego telefonu dlatego Microsoft przygotował kolejną aktualizację.

Najnowsza aktualizacja podniesie numer systemu do wersji 8.10.14234.375 oraz numer oprogramowania układowego do wersji 02060.00000.15053.24xxx. W dalszym ciągu jest to oprogramowanie Lumia Denim. Najnowsze oprogramowanie jest już dostępne do pobrania za pomocą aplikacji Lumia Software Recovery Tool. W niedługim czasie aktualizacja powinna być również dostępna z poziomu telefonu.

Jeżeli posiadacie problemy z dotykiem w Waszych telefonach Lumia 535 Dual SIM to zachęcam do skorzystania z wyżej wymienionej aplikacji. Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej czy po wgraniu najnowszej wersji oprogramowania problem ustąpił.

Źródło: Microsoft Mobile Community

 • jubi11

  nic to nowego nie wnosi cały czas to samo , wydaje mi się że to wina dotyku poniewaz zauważyłem takie cos dotyk od góry na 2/3 powierzchni działa ok a od dołu 1/3 wariuje i w ogóle brak u mnie w ustawieniach czułości dotyku (normalna – wysoka) oraz nasycenia kolorów tak jak w innych lumiach czy tez tak macie ?

  • Nie posiadam tego telefonu ale skoro kolejna aktualizacja nie rozwiązała Twojego problemu to będziesz musiał zgłosić się do serwisu Nokia Care.

  • Amras91

   Również nie mam tych opcji u siebie :/ co do ekranu to chyba u mnie jest na odwrót – w sensie mniej więcej w środku ekranu mam sporadycznie jakieś problemy. Aha a przy okazji, o czym już wspomniałem powyżej, masz również problemy z GPS?

   • jubi111

    U mnie z GPS-em wszystko chyba w porządku wczoraj trochę używałem nawigacji i wszystko było ok

    • Amras91

     Ok, dzięki 😉 no niestety, szperałem w neci i nie tylko ja mam taki problem po pewnym czasie używania nawigacji…

  • The PolishGamer

   Masz aplikacje dotknij i wyświetl

   • Amras91

    Ale w opcjach dotknij i wyświetl właśnie nie ma ani czułości dotyku ani nasycenia kolorów..
    .

    • The PolishGamer

     Dziwne rzeczy 520:ma i 530 tez

     • Amras91

      I chyba nawet w pierwszych recenzjach video też było… Nie wiem czemu usunęli :/ chyba, że to kolejny „błąd”…

     • The PolishGamer

      Hmm może reinstall apki dotknij i wyświetl

     • Amras91

      Kurcze, chyba już wiem o co chodzi. W Lumii 535 w ustawieniach są zakładki dotknij oraz zakładka wyświetl. W tej drugiej są jedynie dwie pierwsze opcje (czytelność przy świetle słonecznym i jasność funkcji oszczędzania energii). Natomiast gdy wchodzę w aplikację „wyświetl” w sklepie to widnieje ona już jako zainstalowana, ale nie można jej otworzyć… Czyli najprawdopodobniej dla kolejnych modeli nie będzie to dostępne lub Microsoft znowu o czymś „zapomniał”….

 • groh

  Czy problem dotyczy niby tylko 535 dual sim?? Ja mam pojedynczy sim i tez zdarzają sie błędy z dotykiem…

  • jubi111

   Dotyczy to wszystkich Lumi 535 więc nadal jestem przekonany , że microsoft gra na zwłokę pisząc te brednie o sofcie , bo to nic innego jak wada taniego chińskiego dotyku a nie oprogramowania 😉

   • Amras91

    Ale wiesz co, z drugiej strony jeżeli jest to ewidentnie wada sprzętu, to żadna aktualizacja by w ogóle nie pomogła. A pierwsza w pewnym stopniu usprawniła działanie, więc coś jest na rzeczy. Microsoft robi co może by problemu pozbyć się za pomocą oprogramowania, bo jest to na pewno tańsze niż wymiana paneli dotykowych. Najważniejsze jest że się tym w ogóle zajmują, a nie olewają.

    • The PolishGamer

     Tylko pierwsza seria ma ten problem

 • Amras91

  Lepiej niech jeszcze dadzą poprawkę do GPS, bo niestety z jego działaniem też nie jest najlepiej :/

 • Vaalandil Númen

  Zgadzam się z Amrasem, pierwsza poprawka częściowo naprawiła dotyk, ale wciąż było nie za fajnie. Niemniej jest to najprawdopodobniej wina softu. Obecną poprawkę wgrałem „na czysto” poprzez LSRT. Na pewno zauważalnej poprawie uległo zoomowanie i oddalanie, które już nie skacze. Scrollowanie też działa prawidłowo i nie wciska się „przypadkowo” element ekranu. Jedyne co nadal szwankuje to funkcjonowanie klawiatury w pisaniu – przy zbyt szybkim pisaniu bądź typowaniu SWYPE klawiatura wariuje. W pierwszym przypadku objawia się to wciskaniem liter po przeciwnej stronie(np. kasujemy coś przy pomocy „<-", a wciska się Z, przycisk symboli bądź też dużych/małych liter), natomiast w drugim SWYPE często przerywa się w najmniej niespodziewanym momencie.
  Krótko mówiąc – jest dobrze, ale jeszcze trochę pracy nad problemem i będzie super. 😀 Tym bardziej, że po prawie trzech miesiącach używania Lumii 535 Dual SIM jestem w pełni zadowolony z telefonu i nie zamieniłbym go na żaden inny. No, może co najwyżej na Lumię z wyższej półki. 😛

 • Mateusz #K

  Niestety, ta aktualizacja nic nie dała ;( a mam nawet wrażenie że jest odrobinę gorzej..

 • Mateusz .

  Mi ta aktualizacja nie pomogła, praktycznie w ogóle. Dziś włożyłem kartę pamięci 32gb z klasa 10 i telefon jakby bardziej się zacina (ploblemy z dotykiem). Przynajmniej mam takie wrażenie. Wyczaiłem jeszcze jedną rzecz że przy mocniejszym wciskaniu ekranu to ten efekt jeszcze bardziej się pogłębia ( bez i z kartą )

 • ggf

  MAM TO w wersji na 1 sim I NIE POMOGŁO,niech dalej poprawiają soft,a tym czasem jedyne wyjście to folia ochronna

 • Mazi

  Również nie pomogło .. tel kupiony dzisiaj i od razu poszła aktualizacja. Testowany multi i nie łapie czasami nawet jednego dotknięcia. Do tego zawiesił się przy teście. Zoom podwójny całego wyświetlacza. Aktywny był też na ekranie blokady i ekranie startowym. Pomogło dopiero ponowne włączenie. Zatem problem tkwi głębiej.

  • Mazi

   Zoom ekranu powtórzył się podczas użytkowania.

 • Vaalandil Númen

  Niestety ze smutkiem muszę potwierdzić, że druga aktualizacja pomogła tylko w małym stopniu, poprawiając nieco zoomowanie, podczas gdy większość problemów pozostała bez zmian. W dodatku odkryłem niżej już wymieniony problem z GPS, który albo w ogóle nie łapie sygnału, albo cały czas pokazuje moją pozycję błędnie, tudzież w promieniu metrów/kilomertów od punktu, i to na otwartej przestrzeni.
  Dziś odesłałem moją Lumię do 4CV, a co z tym zrobią – zobaczymy.

  • Marcel Wachowicz

   A spróbowałeś nakleić folię ochronną na ekran? Zaaktualizowałeś do win 10 mobile?