Microsoft udostępnia nowy film z prezentacją możliwości Fluent Design

Jedną z najważniejszych zmian wizualnych w jutrzejszej aktualizacji Fall Creators Update dla systemu Windows 10 będzie nowy projekt graficzny o nazwie Fluent Design. Charakteryzuje się on rozmyciami, przezroczystościami, nowymi animacjami, efektami odsłaniania oraz paralaksy. Microsoft przygotował nowy film prezentujący możliwości odświeżonej wizualnej warstwy systemu.

Na powyższych filmie widzimy aplikacje Microsoft, w których zostały zastosowane nowe efekty graficzne. Jedną z bardziej dopracowanych aplikacji pod względem wykorzystania nowych efektów jest Muzyka Groove, która niestety w niedługim czasie zostanie pozbawiona udostępniania muzyki w ramach pakietu Groove Music Pass. Niestety Amerykanie nie zdążyli wprowadzić efektów wizualnych we wszystkich elementach systemu w ramach aktualizacji Fall Creators Update. Microsoft skupił się przede wszystkim na wprowadzaniu rozmyć, przezroczystości oraz efektu odsłaniania do systemu. Pozostała część w postaci nowych animacji oraz efektów paralaksy będzie udostępniana stopniowo w późniejszym terminie.

Po dokładny opis nowości znajdujących się w projekcie graficznym Fluent Design odsyłam Was do tego artykułu. Część nowych efektów zobaczymy również w aplikacjach UWP w systemie Windows 10 Mobile. Biorąc jednak pod uwagę zakończenie rozwoju mobilnego systemu nie należy spodziewać się dalszych prac mających na celu wprowadzenie do niego kolejnych efektów wizualnych.

Źródło: MSPoweruser