Microsoft udostępnia kolejną porcję aktualizacji aplikacji dla Windows 10 Mobile

Microsoft po raz kolejny zaktualizował wbudowane aplikacje w systemie Windows 10 Mobile. Aż dziewięć dostępnych aktualizacji to aplikacje systemowe, sześć to aplikacje MSN. Przy okazji aplikacje Skype oraz Xbox otrzymały nowsze wersje.

Aktualizacje w Sklepie Windows

Wśród aplikacji systemowych znalazły się takie tytuły jak Mapy Windows, Alarmy i zegar, Muzyka Groove, Aparat Windows, Sklep, Zdjęcia Microsoft, Filmy i telewizja, Wprowadzenie oraz Poczta i Kalendarz programu Outlook. Przy okazji aktualizację dostały aplikacje Skype oraz Xbox.

Standardowo aktualizację otrzymały również aplikacje MSN – Finanse, Sport, Pogoda oraz Wiadomości. Co ciekawe nowsze wersje zostały udostępnione również dla aplikacji, których dalszy rozwój zostanie wstrzymany w niedługim czasie – Podróże, Kuchnia oraz Zdrowie i fitness.

Nie miałem zbyt wiele czasu aby przejrzeć wszystkie aplikacje po aktualizacji ale z pewnością zmienił się nieco Sklep Windows. W najnowszej wersji oznaczonej numerem 2015.7.15.1 doszło kilka nowych opcji w ustawieniach takich jak Opcje płatności, Zrealizuj kod oraz Moja biblioteka. Po kliknięciu nowych opcji zostaniemy przeniesieni do odpowiedniej strony Microsoft z naszym kontem. Zauważyłem też, że kafelek zaczął pokazywać promowane aplikacje.

Jeżeli zdążyliście sprawdzić nowości w pozostałych aplikacjach to podzielcie się nowościami w komentarzach poniżej.