Microsoft udostępnia kolejną aktualizację dla Windows 10 Fall Creators Update

W ostatni piątek Microsoft udostępnił kolejną, tym razem drobną aktualizację dla system Windows 10 w wersji Fall Creators Update. Po wtorkowych zbiorczych aktualizacjach bezpieczeństwa tym razem poprawiono jeden drobny, ale istotny błąd, nie czekając na styczeń przyszłego roku i kolejny, zbiorczy pakiet poprawek Cumulative Update.

Aktualizacja jest na tyle mała, że mogliście ją przeoczyć. Update for Windows 10 Version 1709 for x64-based Systems (KB o numerze 4058043) obejmuje poprawki działania sklepu Microsoft Store. Aktualizacja znacznie zwiększa niezawodność działania aplikacji. Poprawia również błąd, który powodował brak możliwości pobierania aktualizacji oprogramowania w sklepie lub ogólnie utrudniał aktualizacje systemowe, generując przez to niepotrzebne zapytania do serwera i ruch w Sieci.

Aktualizacja ma charakter nietypowy. Do tej pory Microsoft aktualizował błędy w działaniu Sklepu wypuszczając nową wersję aplikacji. Tym razem zaktualizowano wyłącznie system, a sama aplikacja pozostała bez zmian w stosunku do wersji z 6 grudnia. Wydaje się przy tym, że naprawiono lub usprawniono działanie MS Store. Do tej pory wyjątkowo denerwujące było wyjątkowo wolne przeszukiwanie aktualizacji w Sklepie i czekanie na zakończenie kręcenia się niebieskiego kółeczka co czasem nie następowało w ogóle i aplikację trzeba było restartować. W chwili obecnej wszystko w końcu działa o wiele stabilniej. 15 grudnia wypuszczono również spory pakiet aktualizacji aplikacji w Sklepie w tym pakietu MSN. Jeżeli dawno nie zaglądaliście do Sklepu, warto zaktualizować sobie dostępne aplikacje.

Aktualizacja KB 4058043 dostępna jest poprzez kanał Windows Update w ułatwieniach systemowych. Dajcie znać czy dostępna jest również na Waszych telefonach.

Źródło informacji: Microsoft

 • Sylwester

  U mnie na Lumii 640 XL DS (10.0.15254.124) niestety od 6 grudnia nie znajduje żadnej aktualizacji przez co choćby aplikacja MSN Pogoda za żadne skarby świata nie chce się zaktualizować.

  https://uploads.disquscdn.com/images/d007280dba4eac9ac70a611afcb56d47705033304137e1ffdcca9596f25f3ccc.png

  • oibis2

   Odinstaluj i zainstaluj ponownie.

   • Sylwester

    Odinstalowałem… i teraz już w ogóle nie mam pogody bo nie chce się zainstalować ponownie :/. Zmiana lokalizacji aplikacji na pamięć urządzenia też nic nie daje.

    • Joker

     Ustawienia fabryczne przywroc i zobacz czy pomoglo

     • M4TEVUS

      Na szczęście w porę uciekłem na Androida… Ciągłe przywracanie ustawień fabrycznych bez przywracania kopii zapasowej jako lekarstwo na wszystkie bolączki Windowsa 10 w wersji mobilnej, żeby działał sklep czyli podstawa systemu mobilnego czy synchronizacja mam już na szczęście za sobą. A szkoda. Zapowiadało się fajnie.

     • Joker

      Mi tam smiga wszystko

     • oibis2

      mi też wszystko działa i na nic jeszcze długo nie zamienię. Nigdy nie przywracałem systemu.

     • Joker

      Czekam na to co wyjdzie z tym insiderem czy cos ciekawego bd czy klapa znowu

     • Joker

      Jestem ciekawy kiedy bd aktualizacja w insiderze??

 • kihoo

  Domyślam się ze brandowane dostaną dużo później bo u mnie nic na 950 orange.
  A sklep zle działa czasem nic nie pokazuje ani nie wyszukuje.

  • Solar

   Może się mylę, ale autorzy tego portalu trochę błądzą. A to o Androidzie IOSie, temu akurat się nie dziwię, ale ten artykuł jest o aktualizacji Windowsa „stacjonarnego”. Wiem zaraz ktoś powie, że laptop jest mobilny😉.

   • nie błądzimy, o stacjonarnym Windowsie też piszemy

    • Solar

     To w końcu jak nazywa się ten portal i jak go mam polecać znajomym. Po ostatnich zmianach myślałem, że MojaStrefaMobile🙄🙄🙄

    • Solar

     A tak serio , moim zdaniem, pisząc tutaj o Windowsie stacjonarnym o jego aktualizacjach, przynosi to więcej szkody i zamieszania niż pożytku. Widać to po pierwszym poście. Albo może wyraźnie w tytule zaznaczyć, że dotyczy PC.