Microsoft udostępnia kolejną aktualizację dla Windows 10 Fall Creators Update

W ostatni piątek Microsoft udostępnił kolejną, tym razem drobną aktualizację dla system Windows 10 w wersji Fall Creators Update. Po wtorkowych zbiorczych aktualizacjach bezpieczeństwa tym razem poprawiono jeden drobny, ale istotny błąd, nie czekając na styczeń przyszłego roku i kolejny, zbiorczy pakiet poprawek Cumulative Update.

Aktualizacja jest na tyle mała, że mogliście ją przeoczyć. Update for Windows 10 Version 1709 for x64-based Systems (KB o numerze 4058043) obejmuje poprawki działania sklepu Microsoft Store. Aktualizacja znacznie zwiększa niezawodność działania aplikacji. Poprawia również błąd, który powodował brak możliwości pobierania aktualizacji oprogramowania w sklepie lub ogólnie utrudniał aktualizacje systemowe, generując przez to niepotrzebne zapytania do serwera i ruch w Sieci.

Aktualizacja ma charakter nietypowy. Do tej pory Microsoft aktualizował błędy w działaniu Sklepu wypuszczając nową wersję aplikacji. Tym razem zaktualizowano wyłącznie system, a sama aplikacja pozostała bez zmian w stosunku do wersji z 6 grudnia. Wydaje się przy tym, że naprawiono lub usprawniono działanie MS Store. Do tej pory wyjątkowo denerwujące było wyjątkowo wolne przeszukiwanie aktualizacji w Sklepie i czekanie na zakończenie kręcenia się niebieskiego kółeczka co czasem nie następowało w ogóle i aplikację trzeba było restartować. W chwili obecnej wszystko w końcu działa o wiele stabilniej. 15 grudnia wypuszczono również spory pakiet aktualizacji aplikacji w Sklepie w tym pakietu MSN. Jeżeli dawno nie zaglądaliście do Sklepu, warto zaktualizować sobie dostępne aplikacje.

Aktualizacja KB 4058043 dostępna jest poprzez kanał Windows Update w ułatwieniach systemowych. Dajcie znać czy dostępna jest również na Waszych telefonach.

Źródło informacji: Microsoft