Microsoft udostępnia instrukcje dotyczące nowych funkcji w aplikacji Lumia Camera 5

Pomoc Microsoft dla urządzeń mobilnych to znakomite miejsce dla początkujących użytkowników, którzy szukają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie telefonów. Dzisiaj przeszukując zasoby pomocy natrafiłem na wątek dotyczący zapisywania najlepszych ujęć w plikach wideo oraz nagrywania wideo w wysokiej rozdzielczości. Będą to znakomite funkcje, które zobaczymy dopiero w najnowszej aplikacji Lumia Camera 5, która zostania udostępniona wraz z oprogramowaniem Lumia Denim.

Microsoft dba o to aby instrukcje i porady na stronie pomocy były zawsze aktualne. Dzięki temu możemy już teraz zapoznać się dokładnie z instrukcjami dotyczącymi nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości oraz zapisywania ujęć z filmów. Które telefony będą mogły nagrywać w wysokiej rozdzielczości?

  • Nagrywanie wideo 4K: Lumia 930, 1520 i Icon
  • Nagrywanie wideo Full HD: Lumia 830, 930, 1520 i Icon

Szczegółową instrukcję dotyczącą nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości znajdziecie tutaj.

Z kolei druga funkcja dotycząca wyszukiwania najlepszych ujęć w plikach wideo będzie dostępna dla wszystkich telefonów Lumia. Po nagraniu filmu w jakości HD użytkownik będzie musiał nacisnąć w ikonkę Chwile Lumia Chwile Lumia i wybrać plik wideo. W ten sposób będziemy mogli wyszukiwać ujęcia z naszych filmów. Po więcej informacji odsyłam do pomocy Microsoft.

Microsoft poinformował, że oprogramowanie Lumia Denim będzie dostępne dopiero na początku przyszłego roku.

Źródło: Pomoc techniczna Microsoft