Microsoft udostępnia Build 10052 dla Windows 10 Technical Preview

Microsoft udostępnił aktualizację dla systemu Windows 10 Technical Preview w programie Windows Insider. Aktualizację otrzymają jedynie użytkownicy, którzy ustawili szybkie odbieranie aktualizacji (Fast). Nowa wersja posiada numer Build 10052 i wprowadza przede wszystkim poprawki znanych błędów.

Co nowego w Windows 10 Technical Preview 10.0.12534.59 (Build 10052)?

  • Teraz można uruchomić tryb samolotowy.
  • Teraz można wyłączyć dane komórkowe.
  • Poprawiono błąd z brakiem opcji MMS po aktualizacji z wersji Build 9941.
  • Poprawiono błąd z brakiem możliwości pobierania klawiatur dla innych języków.
  • Poprawiono błąd z wizjerem w aplikacji Aparat na niektórych urządzeniach jak np. Lumia 1020.

Jeżeli posiadacie system Windows 10 Technical Preview na Waszych telefonach a nie widzicie nowej aktualizacji to musicie włączyć w aplikacji Windows Insider otrzymywanie szybkich poprawek ustawiając opcję Fast.

Dodatkowo osoby, które posiadają telefon Nokia Lumia 520 ponownie mogą przystąpić do programu i pobrać najnowszą, testową wersję systemu. Przez jakiś czas Lumie 520 zostały wyłączone z programu ze względu na problemy z przywracaniem oprogramowania do wersji Windows Phone 8.1.

Przy okazji zauważyłem również, że w nowej wersji systemu nie mogę wykonywać zrzutów ekranu. W zdjęciach nie są zapisywane nowe zrzuty ekranowe. Jeżeli zauważyliście jakieś inne zmiany lub nowości to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

Źródło: Windows Central