Microsoft udostępnia aktualizację Windows 10 Mobile Build 14393.693

Microsoft rozpoczyna ten rok w dobrym stylu. Punktualnie o 19:00 udostępniona została kompilacja 14393.693, zarówno dla komputerów stacjonarnych jak i telefonów. Aktualizacja pojawiła się w oficjalnym kręgu Production oraz w Windows Insider Release Preview.

W poprzednich miesiącach posiadacze systemu Windows 10 w wersji Mobile musieli czekać jeden dzień dłużej, na szczęście w styczniu w tym samym momencie możemy rozpocząć aktualizację wszystkich posiadanych urządzeń z Windows 10.

Aby pobrać aktualizację musicie przejść do funkcji ustawień: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Aktualizacje telefonu > Sprawdź aktualizacje. Pamiętajcie, że proces aktualizacji może potrwać do godziny i jest uzależniony od szybkości łącza internetowego czy posiadanego procesora.

Oficjalna lista zmian obejmuje wyłącznie poprawki jakościowe i bezpieczeństwa. Żadne nowe funkcje nie zostały dodane. Najważniejsze poprawki, dotyczące w jakiejś mierze wersji mobilnej, obejmują:

  • poprawa stabilności odtwarzania w tle Muzyki Groove oraz aplikacji wideo,
  • poprawa błędów dotyczących działania Microsoft Edge, Windows Update, rozpoznawania twarzy Hellou,
  • naprawiony błąd braku dostępu do urządzenia, które znajdowało się dłuższy czas poza siecią korporacyjną,
  • ogólne poprawki stabilności systemu oraz jądra systemowego.

Warto zaznaczyć, że lista zmian udostępniania przez MS obejmuje wyłącznie kluczowe poprawki a nie wszystkie, jakie zostały wprowadzone. Tych jest znacznie więcej, ale o tym przekonamy się już w trakcie użytkowania systemu.

Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.