Microsoft udostępnia aktualizację aplikacji Windows Insider

Dosłownie przed paroma minutami Microsoft udostępnił aktualizację platformy Windows Insider. Próba uruchomienia Insidera wyświetla informację o aktualizacji dostępnej w sklepie, wymaganej do poprawnego działania programu. Po pobraniu stosownej łatki w „Aktualizacjach telefonu” pojawia się nowa zawartość: Insider Fast configuration update.

Nowa wersja aplikacji podnosi numer aplikacji Windows Insider w nieznacznym zakresie: z 1.3.231.4 do 1.3.233.2. Nie zmienia się gałąź kompilacji, która pozostaje w obrębie Treshold 2. W chwili obecnej nie jest też znany zakres wprowadzonych zmian, jak zwykle nie pojawił się oficjalny changelog. Aktualizacja wydaje się zawierać jedynie nieznaczne poprawki, jednakże prawie zawsze aktualizowanie platformy Insider zwiastowało wydawanie nowych buildów lub dodanie nowych telefonów do platformy Insider. Tym razem jednak nowy build otrzymaliśmy do testowania w piątek, wydaje się więc raczej mało prawdopodobne wydanie kolejnego w tak krótkim czasie, chociaż nie takie rzeczy już się zdarzały w programie Insider.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wg przecieków 12 stycznia Microsoft ma ujawnić ważne informacje dotyczące platformy mobilnej. Być może poznamy oficjalną datę premiery systemu na starszych telefonach lub też poznamy nowe informacje na temat wersji Redstone, która na początku tego roku trafiła do testów w wewnętrznych kręgach korporacji.

Na koniec jeszcze jedna rzecz. Przed godziną znany bloger Nawzil przedstawił na twitterze dodatkowe informacje dotyczące procesu aktualizacji:

1. Jeżeli jesteś uczestnikiem programu Windows Insider, nie będziesz musiał wracać do systemu Windows Phone 8.1 w celu otrzymania oficjalnej / końcowej wersji systemu Windows 10.

2. Nie będziesz musiał wracać do tego co inni mają otrzymać, ponieważ już będziesz miał to, co oni dostaną.

3. Windows Insider będzie dalej funkcjonował nawet po premierze systemu Windows 10, oferując dużo częstsze buildy w szybkim kręgu aktualizacji.

Oznacza to jedno: oficjalny build Windows 10 Mobile nie zostanie udostępniony w kompilacji .29, jak spekulowały media, ponieważ ostatni build Windows Insider będzie tożsamy z buildem premierowym systemu.

Z kolei źródła związane z redakcją Windows Central, twierdzą, że jutro nastąpi udostępnienie buildu 10586.63 dla wszystkich użytkowników PC poza insiderem, jak również nastąpi oficjalna publikacja buildu 10586.63 w wersji Mobile dla wszystkich posiadaczy Lumii 550, 950 i 950 XL.

Najnowszą wersję Windows Insidera możecie pobrać z poniższego linku:

Kod QR