Microsoft udostępni system Windows 10 Preview dla telefonów pod koniec stycznia

Microsoft przygotowuje się do zaprezentowania systemu Windows 10 dla telefonów na zbliżającej się konferencji, która odbędzie się 21 stycznia. Na konferencji poznamy funkcje najnowszego systemu, w tym zmiany związane z interfejsem użytkownika, który zostanie bardziej ujednolicony pomiędzy wersjami na komputery, telefony oraz konsolę Xbox One.

Obecnie system Windows 10 dla telefonów nazywany jest w Microsoft jako Windows 10 Mobile lub też Windows Mobile. Najnowsza wersja ma być połączeniem systemów Windows Phone oraz Windows RT. Microsoft chce wykorzystać potencjał uniwersalnych aplikacji tak aby mogli z nich skorzystać posiadacze telefonów oraz tabletów. Z pewnością na konferencji poznamy również nową nazwę dla systemu Windows 10 dla telefonów.

Aplikacja Phone Insider, podobnie jak program Insider dla Windows 10, umożliwia dostęp do wczesnych wersji systemu Windows 10 dla telefonów dla entuzjastów oraz partnerów. Obecnie z aplikacji mogą skorzystać jedynie pracownicy Microsoftu. Prawdopodobnie po konferencji z aplikacji będą mogli również skorzystać wszyscy zainteresowani testowaniem systemu. Z pewnością pierwsze wersje testowe systemu będą posiadały ograniczoną liczbę nowych funkcji ponieważ w pierwszej kolejności Microsoft będzie chciał poznać opinię testerów. Microsoft udostępni system Windows 10 dla telefonów po konferencji, która odbędzie się 21 stycznia.

Źródło: The Verge