Microsoft udostępni internetowe narzędzie w ramach projektu Islandwood

W ostatnim czasie Microsoft mówił nieco mniej o wielkiej nadziei systemu Windows 10 Mobile, dzięki któremu mają pojawić się nowe aplikacje z systemu iOS. Mowa o projekcie Islandwood, dzięki któremu deweloperzy aplikacji iOS będą mogli w szybki i łatwy sposób przenieść swoje aplikacje z systemu iOS do systemu Windows 10 Mobile. Aby jeszcze bardziej ułatwić tę operację Microsoft przygotowuje nowe, internetowe narzędzie.

W niedługim czasie Microsoft uruchomi internetowe narzędzie, które będzie automatycznie analizować aplikację pod kątem kompatybilności z narzędziem Project Islandwood i jednocześnie będzie udostępniać wyniki w przeglądarce. W ten sposób deweloperzy iOS będą mogli zobaczyć ile ich czeka pracy aby przenieść swoją aplikację do systemu Windows 10 Mobile. W narzędziu będą widoczne sugestie, wskazówki oraz porady dla bibliotek, które jeszcze nie są wspierane przez projekt Islandwood.

Czy projekt Islandwood oraz internetowe narzędzie zachęcą deweloperów do przenoszenia swoich aplikacji? Tego jeszcze nie wiemy ale z pewnością duże zainteresowanie projektem spowodowałoby wzrost ilości aplikacji, które obecnie nie są dostępne w systemie Windows 10 Mobile.

Źródło: Windows Central