Czy Microsoft właśnie potwierdził istnienie nowego urządzenia Surface?

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej nowych informacji dotyczących nowego urządzenia firmy Microsoft o nazwie Andromeda. Według dotychczasowych przecieków będzie to przenośne, składane urządzenie z dwoma wyświetlaczami pracujące pod kontrolą systemu Windows 10. Sercem Andromedy będzie procesor wykonany w technologii ARM.

Panos Panay, Wiceprezes Microsoft ds. Urządzeń, w jednym z ostatnich wpisów wstawił zdjęcie, które może być odczytane jako zwiastun zbliżającego się nowego urządzenia. Co prawda na zdjęciu nie znajdziemy żadnych szczegółów a jedynie zamykany dyptyk, w którym po jednej stronie jest zdjęcie a po drugiej karykatura.

Obie grafiki oraz widoczny zawias mogą sugerować, że Microsoft rozwija składane urządzenie z dwoma wyświetlaczami. Ponadto Panos dziękuje firmie LG Display za dostarczenie karykatury co dodatkowo podgrzewa atmosferę sugerując, że dostawcą nowych wyświetlaczy będzie właśnie firma LG. Do tego należy dodać, że w ostatnim czasie firmy Microsoft oraz Qualcomm zacieśniły współpracę czego owocem będą dwa nowe procesory Snapdragon 850 oraz Snapdragon 1000 dedykowane do pracy na urządzeniach z systemem Windows 10.

Ponadto w ostatnim czasie wyciekła treść wewnętrznej komunikacji w Microsoft, w której znajdujemy kolejne odniesienia do nowego sprzętu. Andromeda ma należeć do rodziny Surface i ma łączyć w sobie innowacyjne podzespoły jak i system, dzięki czemu będzie w pełni personalnym i wszechstronnym urządzeniem, które zatrze różnice pomiędzy mobilnym a stacjonarnym sprzętem. Z przywołanej wiadomości wynika również, że Andromeda będzie do złudzenia przypominać urządzenie widoczne na załączonych grafikach przygotowanych przez jednego z fanów na podstawie najnowszych patentów oraz informacji.

Źródło: MSPoweruser, MSPoweruser, grafika David Breyer