Microsoft Store otrzymuje kolejne nowości w programie Insider

W zeszłym tygodniu Microsoft wprowadził dodatkowe elementy interfejsu Fluent Design do aplikacji Microsoft Store. W ostatnim czasie aplikacja otrzymała kilka kolejnych aktualizacji a wraz z nimi dalsze nowości, udoskonalenia oraz poprawki błędów. Najnowsza wersja dostępna jest dla telefonów i komputerów z systemem Windows 10 zapisanych do programu Windows Insider.

Teraz w trakcie przeglądania aplikacji w sklepie, które nie były nigdy wcześniej zainstalowane na naszym urządzeniu, pojawi się pasek z możliwością pobrania lub kupienia. Pasek pojawi się w momencie kiedy przewiniemy ekran żeby obejrzeć zrzuty ekranu czy opis aplikacji. Pasek ten również otrzymał efekt materiału akrylowego, który jest częścią projektu graficznego Fluent Design. Kolejną nowością jest informacja o zakończeniu sprawdzania dostępnych aktualizacji aplikacji. Jeżeli sklep nie wyszuka żadnej aktualizacji to naszym oczom ukaże się informacja widoczna na powyższym zrzucie ekranowym. Przy okazji Microsoft usunął efekt odsłaniania w bocznym menu, dzięki czemu sklep przyspieszył na telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Oprócz powyższych zmian usunięto również błąd, który powodował stałe wyświetlanie animacji wczytywania (obracające się kółka) w menu pobierania i aktualizacji aplikacji.

Opisywane nowości z uwzględnieniem nowych elementów interfejsu Fluent Design są dostępne obecnie wyłącznie dla uczestników programu Windows Insider. Najnowsza wersja aplikacji posiada numer 11710.1001.22.0. Użytkownicy korzystający z oficjalnej wersji systemu powinni otrzymać opisywane nowości i poprawki po pozytywnym zakończeniu fazy testów. Jak Wam się podobają zmiany wprowadzone do sklepu w ostatnim czasie?