Microsoft Store otrzymuje kolejne nowości w programie Insider

W zeszłym tygodniu Microsoft wprowadził dodatkowe elementy interfejsu Fluent Design do aplikacji Microsoft Store. W ostatnim czasie aplikacja otrzymała kilka kolejnych aktualizacji a wraz z nimi dalsze nowości, udoskonalenia oraz poprawki błędów. Najnowsza wersja dostępna jest dla telefonów i komputerów z systemem Windows 10 zapisanych do programu Windows Insider.

Teraz w trakcie przeglądania aplikacji w sklepie, które nie były nigdy wcześniej zainstalowane na naszym urządzeniu, pojawi się pasek z możliwością pobrania lub kupienia. Pasek pojawi się w momencie kiedy przewiniemy ekran żeby obejrzeć zrzuty ekranu czy opis aplikacji. Pasek ten również otrzymał efekt materiału akrylowego, który jest częścią projektu graficznego Fluent Design. Kolejną nowością jest informacja o zakończeniu sprawdzania dostępnych aktualizacji aplikacji. Jeżeli sklep nie wyszuka żadnej aktualizacji to naszym oczom ukaże się informacja widoczna na powyższym zrzucie ekranowym. Przy okazji Microsoft usunął efekt odsłaniania w bocznym menu, dzięki czemu sklep przyspieszył na telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Oprócz powyższych zmian usunięto również błąd, który powodował stałe wyświetlanie animacji wczytywania (obracające się kółka) w menu pobierania i aktualizacji aplikacji.

Opisywane nowości z uwzględnieniem nowych elementów interfejsu Fluent Design są dostępne obecnie wyłącznie dla uczestników programu Windows Insider. Najnowsza wersja aplikacji posiada numer 11710.1001.22.0. Użytkownicy korzystający z oficjalnej wersji systemu powinni otrzymać opisywane nowości i poprawki po pozytywnym zakończeniu fazy testów. Jak Wam się podobają zmiany wprowadzone do sklepu w ostatnim czasie?

 • W0L0S

  Ha ha ha 😂 Nowością to by było zasilenie sklepu uzytkowalnymi aplikacjami a nie zmiana wyglądu ikonek albo przezroczyste tło. W sklepie Mobile cisza, w sklepie PC cisza… RIP [*].

  • przypadkowelitery

   Gdyby chociaż doprowadzili już istniejące do w miarę przyzwoitej funkcjonalności było by super. Za to na iOS ulepszają offica. Jak już kupię inny tel, w życiu nie użyje aplikacji od ms

   • Norbert Czajkowski

    nigdy nie mow nigdy. Fakt, nie wyszlo im a mimo wszystko nowy szef zbiera pochwaly i wydaje książki.. Ale może kiedyś się obudza i zatrudnia kogos z androida/ ios, bo Microsoft więcej psuje jak tworzy. i wtedy windows sklep będzie miał to, czego mu od pierwszego dnia startu brakuje. Beznajdzieja dla mnie było uśmiercanie projektu, który pozwalal transferować apki z android sklep do windowsa o.O

    • Patryk PowerUser

     Ten projekt nie miał prawa dobrze działać. Większość aplikacji z Google Play wymaga zainstalowania Google Play Services, których ot tak nie zainstalujesz na jakimś lewym urządzeniu. Btw. Zobacz jak działają aplikacje przeportowane z iOS na W10M. Tragedia.

 • Paweł Bolesta

  Moja lumia 950xl doprowadza mnie do szalu. Telefon resetuje sie kilka razy na dzień w losowych momentach, bateria zdycha momentalnie, z 50% w 30min…, plus nie informuje, że mało % zostało do końca. Telefon nagrzewa się strasznie podczas korzystania z Internetu, nie przenośnego a wi-fi, Wtf? Czasami ekran robi się zielony z różnymi odcieniami oraz wygląda jakby się coś wylało na niego bo jest w losowych miejscach plama ciemniejsza. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca. Wszystko to dzieje się po ostatniej dużej aktualizacji. Czara goryczy sie przelała, szukam nowego telefonu na Androidzie. Miałem lubiłem, nie wiem co mnie podkusiło do Lumii. Chyba obietnice lepszej przyszłości oraz W8M na lumi 630(chyba) która była spoko jako telefon z pracy. KONIEC!!!!!

  • przypadkowelitery

   Miałem to samo. Po batalii z ma wysłali mi nowa baterie. Ale rozmowa z nimi to droga przez meke

  • Wygląda na problem z baterią albo na inną usterkę techniczną. To nie jest normalne zachowanie telefonu z systemem Windows 10 Mobile.

   • Paweł Bolesta

    Raczej normalna, przed updatem było ok dzis jest póki co tez ok, normalnie trzyma bateria, wyłączył sie tel tylko raz. Do updata było w miarę ok, tel działał w miarę sprawnie, po nim jest tragedia nie do opisania

    • Tak jak napisałem powyżej resetowanie kilka razy dziennie i momentalne rozładowywanie baterii świadczy o jakiejś usterce lub zużytej baterii.

 • Prezydent Wensley Dale

  Gdzie w FCU podziała się możliwość regulacji jasności poszczególnych profili jasności.Po aktualizacji do FCU nie potrafię znaleźć tej opcji

 • Hubert123454

  kiedy można spodziewać się kolejnego update FCU, w tym miesiącu (w programie insider – ring fast i ring slow)?

  • W wewnętrznych testach jest już wersja Build 15254.11. Powinna się pojawić w przyszły wtorek zgodnie z harmonogramem udostępniania zbiorczych aktualizacji systemów Windows 10.