Microsoft Store już wkrótce otrzyma kilka ulepszeń

Microsoft udostępnił aktualizację sklepu Microsoft Store dla uczestników programu Windows Insider zapisanych do kręgu Release Preview. To oznacza, że już wkrótce opisane poniżej nowości i ulepszenia trafią do wszystkich użytkowników z systemami Windows 10 oraz Windows 10 Mobile.

Po aktualizacji sklep Microsoft Store podskoczy w Waszych urządzeniach do wersji 11805.1001.31.0. Poniżej zamieszczam listę zmian i udoskonaleń zauważoną przez portal Aggiornamenti Lumia.

  • Przywrócono efekt odkrywania (Fluent Design). W pierwszej kolejności dodano materiał akrylowy czyli przezroczystości a teraz wprowadzono efekt odkrywania [PC + Mobile].
  • Zmiany w pasku wyszukiwania. Pasek wyszukiwania jest teraz domyślnie ukryty [PC]. Wyświetlana jest wyłącznie ikonka wyszukiwania. Na telefonach pasek został zmniejszony.
  • Zmieniono siatkę wyświetlania aplikacji. W telefonach z większymi wyświetlaczami (np. Lumia 950 XL) wyświetlane są teraz trzy aplikacje w linii zamiast dwóch [PC + Mobile].
  • Dodano przycisk wstecz. W systemie Windows 10 Redstone 5 pojawiła się nowa funkcja o nazwie „Sets”. Przycisk wstecz znacząco ułatwia nawigację przy uruchamianiu aplikacji w tym trybie [PC].
  • Różne udoskonalenia w hamburger menu [PC + Mobile].
  • Inne poprawki błędów.

Opisywane nowości powinny w niedługim czasie pojawić się dla wszystkich użytkowników z oficjalną wersją systemu Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Jeżeli jesteście zapisani do kręgu Insider Release Preview to dajcie znać czy zauważyliście jakieś inne zmiany lub poprawki.