Microsoft Store otrzymuje nową kategorię aplikacji Andromeda

Użytkownicy korzystający ze sklepu Microsoft Store mogą pobierać aplikacje dla telefonów, komputerów, konsoli Xbox, urządzeń Surface Hub oraz okularów do rozszerzonej rzeczywistości HoloLens. Teraz pojawiła się nowa, tajemnicza kategoria oznaczona numerem 8828080, która prawdopodobnie oznacza aplikacje dedykowane dla systemu Andromeda zaprojektowanego przede wszystkim dla składanego urządzenia Surface.

Oczywiście jest zbyt wcześnie, aby z całą pewnością stwierdzić czy nowa kategoria będzie dotyczyć składanych urządzeń. Kategoria 8828080 na tę chwilę to odniesienie do numeru telefonu do wsparcia technicznego Microsoft. Być może Microsoft nie zdążył jeszcze zmienić nazwy lub chce utrzymać do samego końca nową nazwę kategorii w tajemnicy. Nowa kategoria nie jest widoczna dla wszystkich użytkowników, ale każdy może obejrzeć jakie aplikacje wchodzą w jej skład odwiedzając ten odnośnik. Na liście nie znajdują się żadne zaskakujące ani nowe pozycje, ale jak podaje źródło to będzie właśnie nowa kategoria dedykowana składanym urządzeniom.

Microsoft pracuje od dłuższego czasu nad zunifikowaniem systemu Windows 10 do pracy na każdym urządzeniu bez względu na parametry oraz rozmiar wyświetlacza. Modułowy system Windows 10, który może pracować pod kontrolą procesora typu ARM z obsługą funkcji telefonu to otwarta furtka do stworzenia składanego, mobilnego urządzenia o niewielkich rozmiarach. Czy Microsoft intensywnie pracuje nad takim urządzeniem a opisywana, nowa kategoria aplikacji będzie uzupełnieniem nowego sprzętu to okaże się dopiero za jakiś czas.

Źródło: WindowsCentral