Microsoft rozważa dodanie oprogramowania dla Lumii 950/XL w systemie Windows Insider

Właściciele telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL, którzy przystąpili do programu Windows Insider nie otrzymają najnowszej wersji oprogramowania układowego. Informację taką podałem w tym artykule. Jak się okazuje Microsoft rozważa dodanie oprogramowania układowego dla telefonów z testowymi wersjami Insider Preview. Co to oznacza w praktyce?

Aby nieco bardziej rozjaśnić obecną sytuację z aktualizacjami systemu operacyjnego oraz oprogramowania układowego musimy przyjrzeć się dwóm scenariuszom:

[numblock num=”1″ style=”3″]Posiadam telefon Lumia 950 lub Lumia 950 XL i nie należę do programu Windows Insider.[/numblock]

Nie musisz się niczego obawiać. Twój telefon jest gotowy na odbieranie aktualizacji zarówno systemu operacyjnego oraz oprogramowania układowego.

[numblock num=”2″ style=”3″]Posiadam telefon Lumia 950 lub LUmia 950 XL i posiadam w telefonie system w wersji testowej Insider Preview.[/numblock]

Na tę chwilę Twój telefon może odbierać jedynie nowsze kompilacje systemu operacyjnego. Telefon nie otrzyma żadnych nowych aktualizacji oprogramowania układowego. Aby wgrać nowsze oprogramowanie należy przywrócić w telefonie ostatnią stabilną wersję systemu korzystając z aplikacji komputerowej Windows Device Recovery Tool co wiąże się z wymazaniem całej zawartości telefonu.

[numblock num=”?” style=”2″]Jakie są zatem plusy dodania oprogramowania układowego do programu Windows Insider?[/numblock]

W ten sposób telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL, które przystąpiły do programu Windows Insider będą mogły również odbierać aktualizacje oprogramowania układowego bez konieczności przywracania w telefonie ostatniej stabilnej wersji. To oznacza, że użytkownicy tych telefonów mogą spokojnie testować najnowsze kompilacje systemu Windows 10 Mobile nie obawiając się tego, że ominie ich jakaś ważna aktualizacja oprogramowania układowego.

Jak tylko oprogramowanie układowe pojawi się w programie Windows Insider dla telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL to niezwłocznie poinformuję Was o tym fakcie.

Na koniec polecam również lekturę poniższych artykułów:

Źródło: WindowsCentral