Microsoft rozsyła informacje o zmianach w usłudze OneDrive

Pod koniec zeszłego roku Microsoft poinformował o zmianach w usłudze OneDrive, które miały znacząco zmniejszyć bezpłatną przestrzeń dyskową dla aktualnych użytkowników posiadających konto Microsoft. Po ogromnej fali krytyki Microsoft wycofał się z tych planów jednak aby zachować całą bezpłatną przestrzeń użytkownicy musieli wyrazić taką chęć klikając odpowiednią opcję na dedykowanej stronie. Nie potwierdzenie tej opcji oznaczało wyrażenie zgody na nowe warunki.

Osoby, które nie potwierdziły lub nie zdążyły potwierdzić zachowania całej dotychczasowej bezpłatnej przestrzeni otrzymują teraz wiadomości z informacją o możliwości bezpłatnego skorzystania z rocznej subskrypcji Office 365 + 1TB OneDrive. Koniecznie sprawdźcie Wasze skrzynki odbiorcze czy nie czeka na Was informacja o promocji.

Pozostali użytkownicy, którzy zdecydowali się zachować bezpłatną przestrzeń również otrzymają wiadomość, w której Microsoft informuje o tym, że nasze konto OneDrive nie zostało objęte zmianami i w dalszym ciągu możemy korzystać z całej bezpłatnej przestrzeni.

Zmiany OneDrive

Przydatne wskazówki dotyczące, tego w jaki sposób zwiększyć pojemność chmury OneDrive, znajdziecie w tym artykule.

Źródło: Własne